Lotto Ekstraklasa: Wisła Płock na dnie

LOTTO Ekstraklasa piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W niedzielnym spotkaniu w ramach 23. kolejki Lotto Ekstraklasy, Miedź Legnica pokonała przed własną publicznością z płocką Wisłę (2:1).

Aż pięciu zmian w wyjściowym składzie dokonał Kubu Vicuna względem ostatniego spotkania z Jagiellonią Białystok. Za żółte kartki zawieszony został Dominik Furman, a ponadto zabrakło Jakuba Łukowskiego, Ricardinho, Giorgiego Merebaszwiliego oraz Oskara Zawady. – Wszyscy widzą jaka jest obecnie nasza sytuacja w tabeli. Mamy tylko jeden punkt mniej od niedzielnych gospodarzy, więc będzie to spotkanie za sześć oczek. Damy z siebie sto procent i jestem pewien, że osiągniemy korzystny rezultat. Miedź nie złoży broni, bo podobnie jak my niezbyt dobrze wznowiła rozgrywki po zimowej przerwie – powiedział Damian Rasak.

W 23. minucie gospodarze wyszli z kontrą, a Santana podaniem wyprowadził na czystą pozycję Pawła Zielińskiego, który nie pozostało nic innego jak wykończyć akcję. Płocczanie doprowadzili do remisu jeszcze przed przerwą. W 43. minucie obrońca beniaminka Aleksandar Miljković skierował piłkę uderzeniem głową do własnej bramki. To było już drugie samobójcze trafienie 28-letniego Serba.

Po przerwie zapachniało bramką w 72. minucie, lecz uderzenie Mateusza Szczepaniak skutecznie obronił Thomas Dahne. Dwie minuty po raz kolejny z trudnej sytuacji Mateusz Szczepaniak kopnął w światło bramki, a Thomas Dahne popełnił ogromny błąd wypuszczając futbolówkę z rąk, a ta wpadła do siatki.

24.02.2019, 23. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion im. Orła Białego, Widzów: 4 008

Miedź Legnica – Wisła Płock 2:1 (1:1)

Paweł Zieliński 23′, Mateusz Szczepaniak 74′ – Aleksandar Miljković 43′ (sam)

Miedź: Łukasz  Sapela – Aleksandar Miljković, Bożo Musa, Grzegorz Bartczak – Paweł Zieliński, Borja Fernandez, Omar Santana (Rafa Augustyniak 90′), Juan Camara – Joan Roman (Henrik Ojamaa 84′), Petteri Forsell (Fabian Piasecki 73′), Mateusz Szczepaniak

Wisła P: Thomas Dahne – Cezary Stefańczyk, Igor Łasicki, Alan Uryga, Garcia – Bartłomiej Sielewski (Ariel Borysiuk 71′), Damian Rasak – Justinas Marazas (Jakub Łukowski 46′), Semir Stilić (Oskar Zawada 66′), Nico Varela – Grzegorz Kuświk

Żółte kartki: Mateusz Szczepaniak, Fabian Piasecki – Alan Uryga, Igor Łasicki, Bartłomiej Sielewski

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)