Lotto Ekstraklasa: Twierdza w Kielcach

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na inaugurację 12. kolejki Lotto Ekstraklasy, na Kolporter Arena Korona Kielce zmierzyła się z Wisłą Płock. Obie drużyny liczyły, że piątek trzynastego będzie szczęśliwym dniem.

Wisła Płock do stolicy woj. świętokrzyskiego przyjechała po trzech zwycięstwach z rzędu. Choć trzeba zauważyć, że nie byli to rywale z najwyższej półki. Po stronie “złocisto-krwistych” bez wątpienia przemawiały całkiem dobre wyniki osiągane na własnym boisku.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości. Piłkarze Korony Kielce powinni przede wszystkim podziękować swojemu golkiperowi Maciejowi Gostomskiemu, który wybronił dwie sytuacje sam na sam i był najjaśniejszym punktem zespołu. Wiele okazji ekipy Jerzego Brzęczka nie przyniosły trafienia. Bramkę do szatni zdobył Mateusz Możdżeń z bezpośredniego rzutu wolnego. Trzeba zauważyć, że ogromny błąd popełnił bramkarz Seweryn Kiełpin, który fatalnie interweniował i futbolówka “przelała” się na rękawicach.

Druga część spotkania nie obfitowała w wiele sytuacji. Najdogodniejszą szansę na wyrównanie miał Nico Varela, ale po raz kolejny Maciej Gostomski nie dał się pokonać. Gino Lettieri dokonał kilku zmian w drugiej połowie, aby wzmocnić defensywę. W 79. minucie wynik na 2:0 podwyższył Ivan Jukić, który odbił piłkę, a wcześniej uderzał Radek Dejmek.

Korona Kielce dzięki zwycięstwu awansowała na piątą lokatę, natomiast “Nafciarze” zajmują ósme miejsce. “Złocisto-krwistych za tydzień czeka wyjazd do beniaminka Górnika Zabrze, zaś płocczanie podejmą u siebie Śląsk Wrocław, który powoli odbudowuje formę za trenera Jana Urbana.