Lotto Ekstraklasa: Podział punktów w Szczecinie

Kamil Gieroba

W pierwszym meczu drugiej kolejki Lotto Ekstraklasy Pogoń Szczecin zremisował z Koroną Kielce 1:1. Dla obydwu drużyn są to pierwsze punkty w tym sezonie.

Jako pierwsi w 20. minucie na prowadzenie po pięknym golu Dawida Korta wyszli gospodarze. Dwie minuty przed przerwą wynik spotkania ustalił Serhij Pyłypczuk. Dla obu zawodników były to premierowe trafienia w tym sezonie.

Po spotkaniu na antenie eurosport autor bramki dla Portowców powiedział, że liczył na więcej, że zawodnicy chcieli się zrehabilitować za porażkę w Krakowie, ale niestety się nie udało. Powiedział, że to był mecz walki. Wie, że Pogoń zaliczyła falstart i ma nadzieję, że w kolejnym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław już wygra.

Z remisu bardziej zadowoleni byli goście, którzy w ostatnim kwadransie gry spowalniali grę.

22.07.2016, godz. 18:00 Pogoń Szczecin – Korona Kielce 1:1 (1:1)