LOTTO Ekstraklasa: Korona wiceliderem

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu otwierającym 15. kolejkę LOTTO Ekstraklasy, Korona Kielce rozbiła Śląsk Wrocław 3:0. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Gino Lettierego awansowali na pozycję wicelidera, przynajmniej do jutra.

Najbliżej bramki w pierwszych minutach byli goście. Po podaniu Kamila Vacka, Michał Chrapek w sytuacji sam na sam trafił w poprzeczkę. Niezłą okazję miała także Korona. Z autu wrzucał Łukasz Kosakiewicz, piłka odbiła się od murawy, trafiła na głowę Mateusza Możdżenia, który oddał całkiem niezły strzał. Chwilę później podopieczni Gino Lettierego otrzymali od sędziego  rzut karny. Jakub Wrąbel zahaczył nogą Nike Kacharave, a Zbigniew Dobrynin wskazał na wapno. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Goran Cvijanović i pewnym strzałem w środek dał prowadzenie gospodarzom.

Na początku drugiej połowy, obraz gry jakoś specjalnie się nie zmienił. Korona nadal dominowała. Efektem tego był gol Niki Kacharavy, który wbił piłkę do siatki po podaniu Mateusza Możdżenia. Jakiekolwiek marzenia o remisie Wrocławian, zabił drugą bramką Goran Cvijanović. Śląsk musiał kończyć mecz w 10., bo kontuzję złapał Đorđe Čotra, a Jan Urban wykorzystał limit zmian.

Ostatecznie Korona pokonała Śląsk Wrocław 3:o i awansowała na pozycję wicelidera. Był to piąty mecz z rzędu bez porażki podopiecznych Gino Lettierego, którzy imponują bardzo dobrą formą.