Lotto Ekstraklasa: Korona w końcu zwycięska

Łukasz Przybył (Piłkarski Świat)

W pierwszym sobotnim spotkaniu 15. kolejki Ekstraklasy Korona Kielce pokonała w Niecieczy miejscową Termalicę 3:1 i tym samym przerwała złą passę (sześć porażek z rzędu). Gospodarze kończyli mecz w dziesięciu. Autorzy bramek obcokrajowcy.

Wynik meczu w 22. minucie otworzył Radek Dejmek. Wyrównującą bramkę na cztery minuty przed przerwą zdobył Vlastimir Jovanović. Osiem minut po zmianie stron Krzysztof Pilarz obronił rzut karny wykonywany przez Miguela Palance. Jednak Kielczanie nie załamali się i w końcu wygrali. Dużą zasługę ma w tym obrońca “Wieśniaków” Dalibor Pleva, który dwie minuty później wyleciał z boiska. Na 2:1 w 68. minucie podwyższył Serhij Pyłypczuk, a wynik meczu na kwadrans przed zakończeniem ustalił Nabil Aankour.

W następnej serii spotkań Termalica zagra w Gdyni z Arką, a Korona podejmie Zagłębie Lubin.

5.11.2016, godz. 15:30 Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Korona Kielce 1:3 (1:1)
Vlastimir Jovanović 41′ – Radek Dejmek 22′, Serhij Pyłypczuk 68′, Nabil Aankour 75′
żółte kartki: Serhij Pyłypczuk, Vladislavs Gabovs (Korona).
czerwona kartka: Dalibor Pleva 55′ (Termalica).

Termalica: Krzysztof Pilarz – Dalibor Pleva, Pavol Staňo, Artem Putiwcew, Guilherme, Dávid Guba (68′ Vladislavs Gutkovskis), Vlastimir Jovanović, Mateusz Kupczak, Samuel Štefánik (60′ Patryk Fryc), 11. Patrik Mišák (71′ Martin Juhar), Roman Gergel.

Korona: Zbigniew Małkowski – Vladislavs Gabovs, Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Rafał Grzelak,  Miguel Palanca, Mateusz Możdżeń, Vanja Marković, Nabil Aankour, Serhij Pyłypczuk (89′ Tomasz Zając),  Michał Przybyła (90′ Michał Mokrzycki).

sędziował: Jarosław Przybył z Kluczborka.

widzów: 3972.