Lotto Ekstraklasa: Jagiellonia kontynuuje marsz

Jagiellonia Białystok

Kończy się 31. kolejka Lotto Ekstraklasy. Po niedzielnych meczach w najlepszych humorach mogli być kibice Jagiellonii Białystok. “Jaga” u siebie pokonała skromnie Pogoń Szczecin (1:0).

Po zakończeniu fazy zasadniczej wiadomo było, że Jagiellonia z pole position będzie rozdawać karty w lidze. Na pierwszy ogień po podziale punktów przyszła potyczka z Pogonią Szczecin. Faworytem w tej rywalizacji była zdecydowanie ekipa Michała Probierza, ale to “Portowcy” wykreowali sobie pierwszą, dobrą okazję w tym meczu. W 25. minucie wyprowadzili świetną kontrę, którą mocno niecelnym strzałem wykończył Adam Gyurcso. Trzy minuty później dobrą okazję miał inny Bułgar. Spas Delev oddał soczysty strzał z rzutu wolnego prosto w słupek. Zapał rywali Jaga zgasiła w 33. minucie. Fyedor Cernych znakomicie ze skrzydła dośrodkował na głowę Cilliana Sheridana, który umieścił piłkę w siatce. Także mimo obiecujących początków Pogoni, to gospodarze zadali cios.

Bramka wyraźnie ożywiła grę Jagiellonii w ofensywie. W 51. minucie po stałym fragmencie piłkę strzałem głową ostatecznie dopadł Ivan Runje, ale przestrzelił. Dziesięć minut później “Jaga” ponownie miała świetną okazję. Arvydas Novikovas urwał się skrzydłem i dograł do niepilnowanego Sheridana. Irlandczyk jednak zachował się fatalnie, najpierw źle przyjął futbolówkę, a potem jego strzał obronił Jakub Słowik. Jagiellonia mogła zakończyć ten mecz zdecydowanie bardziej okazalszym wynikiem, ale najważniejsze w ostatecznym rozrachunku jest zdobycie trzech punktów.

30 kwietnia 2017, Stadion miejski w Białymstoku (Ekstraklasa 31/37)

Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)

Sheridan 33′

Jagiellonia: Kelemen, Tomasik, Gordon, Guti, Runje, Novikovas (Vassiljev 85′), Khomchenovskiy (Frankowski 89′), Góralski, Romanchuk. Sheridan, Cernych

Pogoń: Słowik, Fojut, Frączczak, Rapa, Nunes, Niepsuj, Drygas, Matras, Gyurcso (Ciftci 80′), Kort (Listkowski 60′), Delev (Kitano 87′)
Sędzia: B. Frankowski

Widownia: 12100