Lotto Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok nowym wiceliderem

pilkarskiswiat.com

W pierwszym pojedynku w ramach 19. kolejki Lotto Ekstraklasy, beniaminek Sandecja Nowy Sącz podejmował w Niecieczy Jagiellonię Białystok.

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego od połowy września nie potrafią zdobyć trzech “oczek”. Beniaminek ostatni raz tryumfował w starciu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (3:2). Natomiast nieco lepsze humory dopisują w stolicy woj. Podlaskiego. Ekipa Ireneusza Mamrota przed dzisiejszym spotkaniem plasowała się na wysokiej czwartej pozycji.

W pierwszej części spotkania nieco więcej sytuacji stworzyli sobie goście. Kilka razy bramkę Michała Gliwy zagroził Arvydas Novikovas, lecz brakowało mu skuteczności. Po zmianie stron w końcu obejrzeliśmy trafienie. W 67. minucie jedenastkę pewnie wykorzystał Arvydas Novikovas. Kilka minut później Daniel Stefański podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Aleksandar Kolev, ale jego uderzenie nogami obronił Marina Kelemen.

Jagiellonia Białystok dzięki zwycięstwu wskoczyła na drugą pozycję, zaś Sandecja utrzymała trzynastą lokatę. Już we wtorek podopieczni Ireneusz Mamrota podejmą Koronę Kielce. Natomiast sądeczanie zmierzą się z Wisłą Płock.