LOTTO Ekstraklasa: Gorzki powrót Dariusza Wdowczyka do Kielc!

Łukasz Przybył (Piłkarski Świat)

Korona Kielce udanie dla siebie zakończyła szóstą kolejkę LOTTO Ekstraklasy aktualnego sezonu. Podopieczni Tomasza Wilmana wygrali u siebie 1:0 z Wisłą Kraków.

Pierwsza odsłona nie rozpieściła kibiców, którzy oczekiwali wielkiej piłkarskiej finezji. Oglądaliśmy liczne przewinienia i niesportowe zachowania. Większą aktywnością ofensywną wykazywali się gospodarze, ale w czasie pierwszej połowie nie udało się oddać jakiejkolwiek celnej próby.

Jeszcze przed przerwą do dokonania zmiany został zmuszony Dariusz Wdowczyk, bo kontuzji po starciu z Kallaste nabawił się Bartosz.

Po wznowieniu gry, trochę dynamika spotkania wzrosła. Wisła Kraków wzięła się do pracy w przodzie, jednak brakowało dokładności. Z kolei ekipa gospodarzy próbowała często z dalszej odległości. W większości strzałów bez zarzutu bronił Michał Miśkiewicz. Goalkeeper był już bezradny w czwartej minucie doliczonego czasu, kiedy Jacek Kiełb sfinalizował wyśmienity kontratak.

Biała Gwiazda” z piątą porażką ligową z rzędu. Dariusz Wdowczyk musi z niepokojem patrzeć na swoją przyszłość w Krakowie.

Korona Kielce 1:0 Wisła Kraków

Strzelcy:

1:0 Jacek Kiełb (90+4′)

Żółte kartki: Dejmek (11′), Cebula (21′), Gabovs (81′), Grzelak (90+1′) – Głowacki (25′), Ondrasek (82′)

Skład gospodarzy: Gostomski – Gabovs, Dejmek, Diaw, Kallaste – Kiełb, Grzelak, Możdżeń, Cebula (57′ Fernandez), Pylypchuk (73′ Marković) – Sekulski (79′ Zając)

Skład gości: Miśkiewicz – Sadlok, Guzmics, Głowacki, Bartosz (38′ Jović) – Uryga, Mączyński, Małecki, Boguski, Zachara – Ondrasek (87′ Brlek)