LOTTO Ekstraklasa: Górnik remisuje z Arką

W meczu 19. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Górnik Zabrze zremisował z Arką Gdynia 1:1.

LOTTO Ekstraklasa, piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Spotkanie z Arką było bardzo ważne dla Zabrzan, którzy przy ewentualnym zwycięstwie wydostaliby się ze strefy spadkowej, podopieczni Zbigniewa Smółki zajmują 11. miejsce, a gdyby pokonali Górnika mogliby awansować na 9 pozycję.

Pierwszy strzał w tym meczu zobaczyliśmy ze strony Arki w 5. minucie, sprzed pola karnego strzelał Luka Zarandia, ale uderzył tuż obok bramki Daniela Bielicy. Chwilę później stuprocentową okazję do wyprowadzenie Arki na prowadzenie miał Maciej Jankowski, lecz po jego strzale świetnie interweniował Bielica. Później do głosu zaczął dochodzić Górnik, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego tuż obok bramki strzelał Szymon Matuszek. Podopiecznym Marcina Brosza udało się wyjść na prowadzenie po upływie dwóch kwadransów pierwszej połowy. W szesnastkę dośrodkował Adam Wolniewicz, a tam piłkę do bramki skierował Dani Suárez. Prowadzenie podwyższyć mógł Szymon Żurkowski jednak kopnął piłkę w trybuny. Do przerwy Górnik prowadził z Arką Gdynia 1:0.

Na początku drugiej połowy do remisu mógł doprowadzić Zarandia, lecz dobrze po jego strzale interweniował Bielica. Podopiecznym Zbigniewa Smółki udało się wyrównać w 57. minucie, gdy piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Michał Nalepa. Chwilę później Górnik mógł ponownie wyjść na prowadzenie, ale Pāvels Šteinbors zatrzymał Igora Angulo. W 80. minucie sędzia Łukasz Szczech wskazał na rzut karny dla Gdynian, ale chwilę później po analizie VAR zmienił zdanie, bo wcześniej  Matuszek był faulowany przez Adama Dancha. Chwilę później stuprocentową okazję, by pokonać bramkarza Arki miał Łukasz Wolsztyński, lecz fatalnie przestrzelił i ostatecznie Górnik Zabrze zremisował z Arką Gdynia 1:1.

Górnik Zabrze – Arka Gdynia 1:1 (1:0)

Dani Suárez 31′ – Michał Nalepa 57′

Górnik: Daniel Bielica – Adam Wolniewicz, Dani Suárez, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz – Kamil Zapolnik (Rafał Wolsztyński 83′), Szymon Matuszek, Szymon Żurkowski, Jesús Jiménez (Konrad Nowak 76′) – Marcin Urynowicz (Łukasz Wolsztyński 62′), Igor Angulo

Arka: Pāvels Šteinbors – Damian Zbozień, Christian Maghoma, Luka Marić, Adam Marciniak – Michał Nalepa (Adam Danch 79′), Adam Deja, Nabil Aankour (Mateusz Młyński 71′), Michał Janota, Luka Zarandia – Maciej Jankowski