LOTTO Ekstraklasa: Górnik liderem

W ostatnim sobotnim meczu 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Sandecja Nowy Sącz przegrała z Górnikiem Zabrze 1:2. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Michal Piter Bučko, natomiast gole dla “Górników” strzelili Szymon Matuszek i Igor Angulo.

Pierwsze minuty to zdecydowana przewaga Sandecji. Najlepszą okazję po podaniu Wojciecha Trochima miał Filip Piszczek, jednak nie trafił dobrze w piłkę. W 31. minucie Tomasz Loska musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Wtedy po dośrodkowaniu Mateusza Cetnarskiego, bramkę zdobył Michal Piter Bučko. Tuż przed przerwą nowosądeczanie powinni podwyższyć prowadzenie. Po podaniu Piszczka, Adrian Danek uderzył  nad bramką.

Początek drugiej połowy, to zupełnie inny obraz gry, zdecydowaną przewagę miał Górnik, no i musiał ją wykorzystać. W 56. minucie, po dośrodkowaniu Michała Koja, uderzył Igor Angulo, jego strzał jeszcze odbił Michał Gliwa, ale przy dobitce Szymona Matuszka nie miał już szans. Chwilę później było już 1:2. Rewelacyjne podanie do Igora Angulo, wykonał Rafał Kurzawa, a hiszpański napastnik ograł dwóch obrońców Sandecji jak dzieci  i pokonał bramkarza gospodarzy. Sandecja dążyła do wyrównania, blisko gola było po strzale Tomasza Brzyskiego sprzed pola karnego, ale na posterunku był bramkarz Loska i wybił piłkę na rzut rożny. Następnie widzieliśmy kolejną szansę Sandecji, Filip Piszczek podprowadził piłkę w pole karne, uderzył, lecz po raz kolejny nie da się zaskoczyć Tomasz Loska. W końcowych minutach, Górnik mógł zabić mecz. Szymon Żurkowski wyłożył piłkę do Igora Angulo, ale kapitalnie interweniował Michał Gliwa.

Mimo fatalnej pierwszej połowy, Górnik dopisał 3 punkty do ligowego dorobku i awansował. na pozycję lidera. Warto wspomnieć też, że jest to pierwsze zwycięstwo Górnika po przerwie reprezentacyjnej