Efekt nowej miotły w Poznaniu zadziałał

W środowym spotkaniu 28. serii gier Lotto Ekstraklasy, Lech Poznań przy Bułgarskiej pokonał Pogoń Szczecin (3:2).

Oficjalna piłka LOTTO Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W środowym spotkaniu 28. serii gier Lotto Ekstraklasy, Lech Poznań przy Bułgarskiej pokonał Pogoń Szczecin (3:2). Bramki dla “Kolejorza” zdobyli dwie Kamil Jóźwiak oraz Nikola Vujadinović, zaś dla “Portowców” trafili Iker Guarrotxena i Jin Izumisawa.

Włodarze poznańskiego Lecha po bezbramkowym remisie z Koroną Kielce, dokonali zmiany na ławce trenerskiej. Adam Nawałka nie spełnił wymagań i jego miejsce zajął Dariusz Żuraw, który dotychczas prowadził rezerwy “Kolejorza”.

Poznaniacy na prowadzenie wyszli w 25. minucie. Darko Jevtić przebiegł kilka metrów z futbolówką i wyłożył prostopadłą piłkę do Kamila Jóźwiaka, któremu nie pozostał nic innego, by pokonać Łukasza Załuskę. Na jednym trafieniu lechici nie zamierzali poprzestać. W ostatniej minucie pierwszej połowy Nikola Vujadinović strzałem głową podwyższył rezultat. W 54. minucie drugą bramkę tego wieczoru zdobył Kamil Jóźwiak. Młody pomocnik może mówić o sporym szczęściu, bowiem piłka odbiła się rykoszetem po nodze obrońcy. “Portowcy” w końcówce byli blisko odrobienia strat, lecz dwie bramki to było za mało.