Lotto Ekstraklasa: Cracovia odniosła przekonujące zwycięstwo

Łukasz Przybył (Piłkarski Świat)

Na zakończenie 12. kolejki Lotto Ekstraklasy przy ulicy Kałuży spotkały się zespoły z dolnych rejonów tabeli. Czerwona latarnia ligi, czyli Cracovia podejmowała słabiutką w ostatnim czasie Pogoń Szczecin.

“Pasy” liczyły, że w końcu przełamią niemoc przed własną publicznością. Ekipa Michała Probierza ostatnie zwycięstwo odniosła w lipcu, natomiast “Portowcy” od pięciu meczów nie wygrali w lidze.

Już w 2. minucie Cracovia objęła prowadzenie za sprawą Piotra Malarczyka. Defensor “Pasów” zza pola karnego kropnął w stronę bramki, a interweniować nie zdążył Łukasz Załuska. Jak podaje “EkstraStats” była to najszybciej zdobyta bramka w tym sezonie. W 35. minucie arbiter Bartosz Załuska nie uznał trafienia gości. Po wideoweryfikacji sędzia dopatrzył się spalonego i wciąż mieliśmy 1:0. Do końcowych minut pierwszej połowy oglądaliśmy wyrównane zawody.

Po zianie stron gospodarze w 51. minucie podwyższyli wynik. Autorem bramki był 28-letni Hiszpan Javi Hernandez. Spory błąd przy utracie bramki popełnił Łukasz Zwoliński, któremu piłka przeszło po rękawicach. Wynik w 79. minucie ustalił 22-letni Krzysztof Piątek, dla którego było to szóste trafienie w obecnej kampanii ligowej.

Cracovia wskoczyła na trzynaste miejsce z dorobkiem dziesięciu “oczek”. Natomiast ekipa Macieja Skorży znajduje się na przed ostatniej pozycji. Krakowianie w sobotę pojadą do beniaminka Sandecji Nowy Sącz.

16.10.2017, 12. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Widzów: 5 759
Cracovia – Pogoń Szczecin 3:0 (1:0)
Piotr Malarczyk 2′, Javi Hernandez 51′, Krzysztof Piątek 79′

Cracovia: Grzegorz Sandomierski – Matic Fink (Deleu 73′), Piotr Malarczyk, Michal Helik, Lennard Sowah – Adam Deja, Miroslav Čovilo – Jakub Wójcicki (Mateusz Szczepaniak 67′), Javi Hernández, Mateusz Wdowiak (Szymon Drewniak 73′) – Krzysztof Piątek

Pogoń: Łukasz Załuska – Cornel Rapa, Jarosław Fojut, Lasha Dvali, Ricardo Nunes – Radosław Murawski, Jakub Piotrowski (Łukasz Zwoliński 58′) – Spas Delev, Kamil Drygas (Tomasz Hołota 62′), Adam Gyursco (Dariusz Formella 75′) – Adam Frączczak

Żółte kartki: Miroslav Čovilo – Jarosław Fojut

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)