LOTTO Ekstraklasa: Bezradny Ruch Chorzów bez szans w starciu z Lechem

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W ostatnim piątkowym meczu 15 serii spotkań LOTTO Ekstraklasy Ruch Chorzów przegrywa z Lechem Poznań aż 0:5! W oczy rzucały się przede wszystkim bezradność i brak pomysłu na akcje.
Ruch Chorzów w tym sezonie gra ewidentnie poniżej oczekiwań. Mecz z Lechem Poznań ewidentnie obnażył słabości Ruchu. Chorzowski zespół w środku pola praktycznie nie istniał. Do czasu straty pierwszej bramki Ruch próbował kreować zagrożenie z pojedynków biegowych. Nie kreowali oni zbyt wiele okazji. W całym meczu oddali tylko trzy strzały z czego jeden był celny! Dla porównania Lech na bramkę gospodarzy strzelał dwadzieścia razy. Obrona popełniała seryjne bramki. w 37 minucie w polu karnym piłkę do nogi dostał Jevtic, ten nie specjalnie w takich sytuacjach się zastanawia – Lech prowadził 0:1. Cztery minuty później Lech podwyższył prowadzenie, strzelał Kownacki, a Ruch nie stawiał oporu, obrońcy dosłownie się rozbiegli.

Druga połowa w wykonaniu Ruchu był najgorsza w ich wykonaniu w całej rundzie. po niespełna godzinie gry Lech z małym nakładem sił zrobił zabójczą kontrę, którą z zimną krwią wykończył Majewski. Gdy Ruch wydawał się już wystarczająco przybity, formacja defensywna wbijała kolejne gwoździe do trumny. w 66 minucie dała się sprowokować Robakowi  i ten mógł strzelić ósmą bramkę w ekstraklasie ( z rzutu karnego). Ostatnim gwoździem wbitym w trumnę Ruchu był gol Pawłowskiego, który zrobił sobie swoisty prezent na urodziny.

Ruch Chorzów 0:5 Lech Poznań

Strzelcy: – |`37 0:1 10.Jevtić, 41 0:2 24.Kownacki,`59 0:3 86.Majewski, `66 0:4 11.Robak, `85 0:5 8.Pawłowski

Skład Ruchu Chorzów: 33.Hrdlicka, 15.Konczkowski, 51.Grodzicki, 5.Kowalczyk, 23.Oleksy, 20.Ćwieląg(`74 27.Mazek), 4.Surma(`55 10.Lipski), 17.Urbańczyk, 13.Moneta, 11.Niezgoda, 90.Visnakovs(`61 9.Arak)

Skład Lecha Poznań: 30.Putnocky, 4.Kędziora, 35.Bednarek, 23.Arjuuri, 5.Kadr, 14.Gajos, 6.Trałka, 10.Jevtić(`74 29.Jóźwiak), 86.Majewski, 17.Makuszewski(`68 8.Pawłowski), 24.Kownacki(`63 11.Robak)

Żółte kartki: (65)Grodzicki |(28)Bednarek