Lotto Ekstraklasa: Bezcenne trzy punkty Piasta Gliwice

LOTTO Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W niedzielnym spotkaniu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy, Piast Gliwice odniósł zwycięstwo u siebie z Miedzią Legnica (2:0).

Czy takie spotkanie to pułapka? Ktoś powiedział, że na takich meczach można tylko stracić. Coś w tym jest: nad zwycięstwem przechodzi się do porządku dziennego, bo miejsce w tabeli i liczba zdobytych punktów sugeruje, kto powinien ten najbliższy mecz wygrać. Ale widzimy, że ta nasza liga staje się coraz bardziej nieprzewidywalna, coraz trudniejsza, pokazują to ostatnie mecze Miedzi z Lechem – powiedział Waldemar Fornalik.

Od pierwszych minut gra toczyła się w środkowej strefie boiska. W 40. minucie Piotr Parzyszek zgrał piłkę do Jorge Felixa, a ten z bliskiej odległości pokonał Antona Kanibołockiego. W 62. minucie piątą asystę w sezonie zanotował Martin Konczkowski, który dośrodkował piłkę do Piotra Parzyszka. Gości było stać na gola na otarcie łez, którego autorem był Petteri Forsell.