Lotto Ekstraklasa: Bezbramkowy remis remis w Niecieczy

Pierwszy mecz 10. kolejki Lotto Ekstraklasy odbył się w Niecieczy, gdzie tamtejszy Bruk-Bet Termalica podejmowała beniaminka z Płocka. Mecz zakończył się wynikiem 0:0

Pierwszą okazję stworzyli sobie goście już w trzeciej minucie, Dominik Furman świetnie zacentrował na głowę uderzającego kolegi jednak ten trafił w prawy słupek. W trzynastej minucie piłkarze Bruk-Betu świetnie przeprowadzili akcję w której niepewnym wyjściem pokazał się bramkarz Wisły Płock Seweryn Kiełpiny na jego szczęście piłka nie doszła do żadnego z piłkarzy “Słoni”. Dziewięć minut później Gutkovskis miał 100% sytuację, Łotysz nie trafił z pięciu metrów głową i nadal było 0:0. W 35.minucie Kiełpiny popisał się fenomenalną obroną. Gergel oddał strzał zza pola karnego jednak musiał uznać wyższość bramkarza “Nafciarzy”.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście, ale nadal nie skutecznie. Kante nie trafił z bardzo bliskiej odległości. Hiszpan uderzył głową, ale obił tylko poprzeczkę. Chwilę po wejściu na boisko Nowaka miał już okazję pod bramkową. Napastnik uderzał z bardzo ostrego kąta jednak nie zawodny w tym meczu Kiełpin obronił strzał byłego reprezentanta Polski. W 87. minucie dwójkową akcją popisali się Nowak i Babiarz, ten drugi w doskonałej sytuacji uderzył tylko obok lewego słupka. Wynik bez bramkowy utrzymał się do końca meczu.

Bruk-Bet Tremalica Nieciecza 0:0 Wisła Płock

Sędzia: Daniel Stefański

Bruk-Bet Tremalica Nieciecza: Pilarz – Fryc, Osyra, Putiwcew, Pleva (61′ Stefanik) – Gergel, Kupczak, Babiarz, Jovanović (66′ Nowak), Sitya – Gutkovskis (76′ Kędziora)

Wisła Płock: Kiełpin – Stępiński, Bozić, Szymiński, Stefańczyk – Rogalski, Furman – Merebashvili (62′ Reca), Krivets (69′ Iliev), Wlazło – Kante