Lotto Ekstraklasa: Beniaminek świętuje w Lubinie

Wikimedia

W spotkaniu 8. kolejki Lotto Ekstraklasy beniaminek z Płocka ograł na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:1. Bramki dla Wisły zdobyli Giorgi Merebashvili i Dominik Kun, jedyne trafienie dla Miedziowych zaliczył Lubomir Guldan.

Faworytem piątkowe starcia w Lubinie byli piłkarze Zagłębia. Jednak kiedy w 25. minucie Lubomir Guldan sfaulował w polu karnym Sergieja Kriwca sędzia musiał podyktować jedenastkę dla Wisły Płock. Oko w oko z Martinem Polackiem stanął Dominik Furman. Pomocnik beniaminka trafił w słupek, lecz na miejscu był Giorgi Merebashvili. Gruzin bez wahania skutecznie dobił strzał Furmana i dał prowadzenie Wiśle. Po kolejnych trzech minutach na tablicy świetlnej w Lubinie widniał wynik 0:2. Wynik podwyższył Dominik Kun. Zagłębie tego wieczoru było bardzo nieskuteczne. Na dwa trafienia rywali odpowiedzi tylko raz. W 71. minucie winowajca z pierwszej połowy strzelił jedyną bramkę dla gospodarzy. Lubomir Guldan celnie główkował po rzucie rożnym wykonywanym przez Krzysztofa Janusa. Przez resztę spotkania bramek już nie oglądaliśmy, za to pokazał nam się jeszcze raz strzelec drugiej bramki dla gości. Dominik Kun obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i przyjezdni kończyli mecz w dziesiątkę.

Zagłębie Lubin przegrało pierwszy mecz w tym sezonie, z kolei Wisła Płock zanotowała pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.

Zagłębie Lubin – Wisła Płock 1:2 (0:2)

0:1 – Merebashvili 26′