LM: Zmiennicy dali radę, zwycięstwo Realu

W ostatnim meczu fazy grupowej Real Madryt pokonał na wyjeździe Club Brugge 1:3.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem, jednak to gospodarze mogli i powinni objąć prowadzenie. W 11. minucie świetną okazję z około pięciu metrów zmarnował Tau, który trafił wprost w Areolę.

W 53. minucie Real po bramce Rodrygo objął prowadzenie. Brazylijczyk dostał podanie z prawej strony boiska od Odriozoli i strzałem bez przyjęcia pokonał Mignoleta. Radość Królewskich nie trwała jednak zbyt długo, bo już dwie minuty później był remis za sprawą Vanakena, który technicznym strzałem nie dał szans Areoli. W 64. minucie Real ponownie cieszył się z prwadzenia za sprawą Vinicusa. Już w doliczonym czasie gry Real przypieczętował wygraną. Ładnym technicznym strzałem z pierwszej piłki uczynił to Modrić.

11 grudnia 2019 r , 6. kolejka fazy grupowej grupa A, Jan Breydel Stadion (Brugge)

Club Brugge – Real Madryt 1:3 (0:0)

Vanaken 55′ – Rodrygo 53′ , Vinicius 64′ , Modrić 90′

Brugge: Mignolet – Vlietinck (70′ de Ketelaere), Kossounou, Mechele, Deli, Sobol – Vormer, Balanta; Vanaken – Tau(59′ Schrijvers) Dennis

Real Madryt: Areola – Odriozola, Varane, Militão, Mendy – Modrić, Casemiro, Isco (84′ Valverde) – Rodrygo, Jović (77′ Benzema), Vinícius (73′ B. Diaz)

żółte kartki: Sobol, Kossounou, Balanta – Modrić, Casemiro

sędzia: Tobias Stieler