AFP

W meczu grupy F pierwszej kolejki Ligi Mistrzów Feyenoord Rotterdam gładko przegrał przed własną publicznością z Manchesterem City 0:4.

Oba zespoły przed dzisiejszym starciem były niepokonane w meczach o punkty w tym sezonie. Manchester City w czterech kolejkach Premier League zgromadził 10 punktów, a w ubiegłą sobotę rozbił Liverpool 5:0. Mistrzowie Holandii spisują się jeszcze lepiej, mając w Eredivisie komplet punktów po czterech meczach. Faworytem zawodów w Rotterdamie, prowadzonych przez Szymona Marciniaka, byli mimo wszystko podopieczni Pepa Guardioli.

Na potwierdzenie tej tezy nie trzeba było czekać zbyt długo. Już w 3. minucie po dośrodkowaniu Davida Silvy strzałem głową piłkę w siatce umieścił John Stones. Niedługo później było już 2:0 dla “The Citizens”. Tym razem asystował Kyle Walker, a na listę strzelców wpisał się Sergio Aguero.
Goście nie zwalniali tempa i w 26. minucie podwyższyli prowadzenie. Strzał z dystansu Benjamina Mendy obronił Brad Jones, ale przy dobitce Gabriela Jesusa był już bezradny. Brazylijczyk zdobył trzecią, i jak się okazało ostatnią, bramkę w pierwszej odsłonie meczu.

Drugiej połowy podopieczni Pepa Guardioli nie rozpoczęli już od tak mocnego uderzenia jak pierwszej, ale w dalszym ciągu byli stroną dominującą na boisku. Wreszcie w 63. minucie udało im się strzelić kolejnego gola. Po dośrodkowaniu Kevina De Bruyne najwyżej w polu karnym wyskoczył Stones, który po raz drugi tego wieczoru strzałem głową zmusił Jonesa do kapitulacji.
W końcowych fragmentach meczu na placu gry niewiele się już działo. Piłkarze Feyenoordu byli już pogodzeni z porażką, a goście nie kwapili się do dalszych ataków. W efekcie wynik nie uległ zmianie. Feyenoord uległ Manchesterowi City 0:4.