LM: PSG w niesamowitej formie! Bayern na kolanach

Champions League (Twitter)

Paris Saint-Germain kontra Bayern Monachium, to mecz, który zdecydowanie był zapowiadany na hit 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Polskich kibiców głównie uwagę skupiła zapewne konfrontacja Neymara z Robertem Lewandowskim.

Wicemistrzowie Francji dość niespodziewanie totalnie zdominowali przeciwników. Szybko wyprowadzili pierwszy cios. Ledwie nieco ponad 90 sekund potrzebował Neymar, by całkowicie rozmontować obronę rywali i podać do Daniego Alvesa wchodzącego w pole karne. Ten bez większych problemów pokonał Svena Urleicha.

Ten cios mocno ogłuszył Bayern, który nie potrafił skutecznie zagrozić oponentom. A Ci zdobyli kolejną bramkę. Tym razem Kylian Mbappe podał przed pole karne do Edinsona Cavaniego, a ten oddał znakomity strzał. Po trzydziestu minutach było już 2:0 dla PSG.

Carlo Ancelotti na drugą połowę wprowadził podwójną zmianę. Miał nadzieję, że Kingsley Coman i Sebastian Rudy poprawią grę Bayernu. Obraz wydarzeń na boisku jednak nie zmienił się. W 63. minucie przełamał się Neymar. Wykorzystał kompletne zamieszanie w obronie Bawarczyków i wpakował futbolówkę właściwie do pustej bramki. Kolejny raz asystował Mbappe, który fenomenalnie zachował się, oszukując obrońców na skrzydle.

Pod koniec meczu Bayern próbował jeszcze zdobyć bramkę honorową. Defensorom PSG urwał się Coman, który zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Urleich obronił piłkę, a minimalnie spóźnił się Robert Lewandowski, który miał szansę na dobitkę. Polak miał jeszcze szansę w końcówce z rzutu wolnego. Strzał obronił jednak Alphonse Areola. PSG wygrywa 3:0 i pewnie przewodzi w grupie B.

27.09.2017, 2. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów, Parc des Princes (Paryż)

Paris Saint-Germain – Bayern Monachium 3:0 (2:0)

Dani Alves 2′, Edinson Cavani 31′, Neymar 63′

PSG: Alphonse Areola, Layvin Kurzawa, Thiago Silva, Marquinhos, Dani Alves, Adrien Rabiot, Marco Verratti (Julian Draxler 89′), Thiago Motta, Neymar, Kylian Mbappe (Ángel Di María 79′), Edinson Cavani (Giovani Lo Celso 86′)

Bayern: Sven Ulreich, Joshua Kimmich, Niklas Süle, Javi Martínez, David Alaba, Corentin Tolisso (Sebastian Rudy 46′), Thiago Alcântara, Arturo Vidal, Thomas Müller (Arjen Robben 69′), Robert Lewandowski, James Rodríguez (Kingsley Coman 46′)

Żółte kartki: Arturo Vidal, Thiago Alcântara, Joshua Kimmich

Sędzia: Antonio Mateu