LM: Pogrom w spotkaniu PSG – Celtic

ESPN FC

Spotkanie PSG – Celtic dostarczyło nam naprawdę wiele emocji! Mecz był bardzo bogaty w gole. Ostateczny wynik – 7:1 dla ekipy z Paryża.

Na początku nic nie wskazywało na to, że wynik będzie tak jednostronny. Ba, mecz PSG – Celtic rozpoczął się dla paryżan w najgorszy możliwy sposób. Ekipa ze Szkocji już w 1. (!) minucie otworzyła wynik pojedynku. Strzelcem bramki był utalentowany Francuz – Moussa Dembélé. Na odpowiedź ze strony PSG nie trzeba było czekać. W 9. minucie wyrównującą bramkę zdobył Neymar. Chwilę później na murawę padł gracz Celticu – Mikael Lustig. Niestety nie był w stanie kontynuować gry i w jego miejsce pojawił się Nir Bitton. Ekipa paryżan przeważała i wciąż próbowała objąć prowadzenie. Sztuka ta udała się w 22. minucie, kiedy po podaniu Verattiego, drogę do bramki po raz drugi znalazł Neymar. Kolejna bramka? Nie ma problemu. W 28. minucie wyśmienitą okazję do zdobycia bramki miał Cavani, a ten nie zmarnował jej i posłał piłkę do siatki. Kilka minut później Jozo Šimunović otrzymał żółtą kartę za faul na graczu PSG. To nie była jedyna konsekwencja jego zachowania. Po wykonaniu stałego fragmentu gry bramkę zdobył Mbappe. Do przerwy nie było więcej ciekawych wydarzeń. Piłkarze zeszli do szatni z wynikiem 4-1 dla paryżan.

Po rozpoczęciu drugiej połowy swoje okazje na odrabianie strat mieli zawodnicy Celticu, ale nie przyniosły one zamierzonego efektu. Przez następnych kilkanaście minut mecz przebiegał o wiele spokojniej niż w 1. połowie spotkania. Ciągła przewaga PSG i tylko jedna sytuacja warta uwagi dla ekipy ze Szkocji, stworzona przez Dembélé, z której ostatecznie nic nie wynikło. W 61. minucie świetną okazję na podwyższenie wyniku miał Edinson Cavani, lecz posłał piłkę nad poprzeczkę. Piłkarze z Paryża ciągle próbowali i próbowali, aż w końcu się udało zwiększyć przewagę bramkową. Kwadrans przed końcem meczu bramkę na 5-1 zdobył Veratti. Grad goli wciąż trwał. Cztery minuty później kolejnego gola zdobył Edinson Cavani. Wynik 6-1, a piłkarze PSG nie mieli dość. Minutę później na listę strzelców wpisał się Dani Alves, zdobywając gola na 7-1. Na tym zakończyły się zdobycze bramkowe. Piłkarze PSG rozgromili Celtic różnicą sześciu bramek, nie dając im szans ani w statystykach, ani w zdobytych bramkach.