Manchester United

Manchester United w 2. kolejce Ligi Mistrzów bezproblemowo pokonał 4:1 CSKA Moskwa. Dla Czerwonych Diabłów to było pierwsze wyjazdowe zwycięstwo od czterech lat w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Manchester United pierwszą bramkę w meczu zdobył w 4. minucie, Martial dośrodkował w pole karnne do Lukaku, a Belg pewnym strzałem głową pokonał Akinfeeva. To był piąty mecz z rzędu z golem Belga w barwach Czerwonych Diabłów. W odpowiedzi CSKA i strzał Dzagoeva z “16”, ale dobrą interwencją popisał się De Gea. W 12. minucie powinno być 2:0. Blind dograł w pole karne do Mkhitaryana, ale Ormianin strzelił wprost w bramkarza CSKA. Kilka minut później Mkhitaryan odkupił winy, po tym jak Schennikov sfaulował go w polu karny, Martial strzałem z jedenastu metrów podwyższył wynik spotkania. W 27. minucie było już 3:0! Koszmarny błąd popełnił Berezutski, który machnął się z piłką w polu karnym i Lukaku miał najprostsze zadanie umieścić piłkę w siatce. Pierwsza połowa to pokaz siły duetu Lukaku- Martial. Belg strzelił dwa gole, a Francuz do gola dołożył dwie asysty. CSKA też miało swoje sytuacje, ale De Gea popisywał się świetnymi interwencjami.

Drugą połowę ponownie świetnie zaczęły Czerwone Diabły i ponownie duet Lukaku- Martial, Francuz podał w pole karne do Lukaku, ale strzał Belga z trudem obronił Akinfeev. W 57. minucie było 4:0. Najpierw Akinfeev obronił strzał Martiala, ale dobitka Mkhitaryana była już skuteczna. W 80. minucie Darmian przegrał pojedynek jeden na jeden z Akinfeevem. Honorową bramkę dla gości strzelił Kuchaev. Druga połowa była słabsza od pierwszej, mniej dynamiczna. Manchester zdominował rywali zasłużenie wygrywając czterema bramkami. Jedynymi okazjami  CSKA były strzały z dystansu.