LM: Pewna wygrana Barcelony, przełamanie Suáreza

twitter.com/fcbarcelona

Dziś na Camp Nou Barcelona podejmowała Romę w ramach 1/4 finału Ligi Mistrzów. Gospodarze pewnie zwyciężyli 4:1, dwa gole samobójcze zdobyli goście, zaś po stronie gospodarzy przełamał się Luis Suárez. Strzelił on swoją pierwszą bramkę w tej edycji Europejskich Pucharów.

Początek meczu był nieco niemrawy. Roma bardzo dobrze się ustawiała, a Barca nie mogła wdrożyć swojego plan – pokonać każdego na swoim stadionie nie małą różnicą bramek. Po około 20. minutach gola mógł zdobyć Messi, lecz dobrą interwencją popisał się Alisson. Kolejną okazję miał Ivan Rakitić. Piłka po jego strzale odbiła się od słupka i wróciła na plac gry. Gospodarze się nie poddawali.  Leo Messi w indywidualnej akcji minął trzech obrońców, po czym stracił piłkę. Ta trafiła pod nogi chorwackiego pomocnika, który zdecydował się na strzał bez przyjęcia. Jak się później okazało nie była to dobra decyzja, ponieważ futbolówka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Pierwszą poważniejszą okazję goście wypracowali sobie w ostatnim kwadransie gry, kiedy to Alessandro Florenzi został obsłużony przez jednego z klegów kapitalnym podaniem. Niestety w polu karnym przegrał rywalizację z Nélsonem Semedo. Blaugrana w końcu osiągnęła to co chciała. Po strzale Iniesty, niefortunnie piłkę we własnej bramki wpakował Daniele De Rossi. Prowadzenie mógł podwyższyć Messi, lecz w starciu z Manolasem przegrał walkę o pozycję. Przed przerwą wyrównać mógł Pellegrini, niestety trafił w mur. Do przerwy 1:0

Po rozpoczęciu drugiej połowy Roma od razu mogła mocno zaskoczyć gospodarzy. Już w 21. sekundzie Lorenzo Pellegrini oddał strzał głową, niestety niecelny. Kilka chwil później Alisson popełnił poważny błąd, który mógł skutkować stratą kolejnej bramki. Na szczęście dla niego i dla zespołu Luis Suárez okazji tej nie wykorzystał. Brazylijski golkiper dał o sobie znać tym razem w ten dobry sposób, wybronił kapitalny strzał Messiego.  W 55. minucie po dobrej akcji Barcy drugiego już gola samobójczego w tym meczu. Tym razem piłkę do własnej siatki skierował Kostas Manolas. Nie minęła może minuta, a mogło być już 3:0. Mocny i celny strzał na bramkę rywala oddał Rakitić, ale znakomicie w tej sytuacji zachował się Alisson. Tymczasem co się odwlecze to nie uciecze. Luis Suárez strzelał na bramkę Brazylijczyka, ten sparował piłkę w bok, lecz tam niepilnowany był Gerard Piqué, który wiedział co z piłką zrobić. Roma za wszelką cenę dążyła do zdobycia gola w tym spotkaniu. Udało się to dopiero w 80. minucie, kiedy to Perotti ograł obronę gospodarzy i perfekcyjnie podał do Edina Džeko. Bośniak bez problemu pokonał Ter Stegena. Po stracie bramki Barcelona odczuła pewien strach, pewne obawy. Lecz nie trwały one długo bo kolejnego gola dla Blaugrany zdobył Luis Suárez. Dobrą okazję na drugiego gola dla gości miał Kolarov. Niestety piłka uderzona z rzutu wolnego przeleciała nad poprzeczką.