eurosport.onet.pl

W rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów FC Barcelona pokonała przed własną publicznością Manchester City 1:0 i awansowała do ćwierćfinału rozgrywek. Odpadnięcie “The Citizens” oznacza, że w najlepszej ósemce zabraknie drużyn z Anglii.

Barcelona przystępowała do meczu z jednobramkową zaliczką uzyskaną w Manchesterze. Piłkarze “Blaugrany” nie zamierzali jednak ograniczać się do defensywy i od początku meczu odważnie zaatakowali. W 5. minucie byli bliscy objęcia prowadzenia, ale po strzale Neymara piłka trafiła w słupek.
Sześć minut później po składnej, zespołowej akcji przed szansą stanął Leo Messi. Jego uderzenie na rzut rożny sparował jednak Joe Hart.
W kolejnej fazie spotkania tempo gry nieco opadło, ale Barca wciąż była stroną przeważającą i kontrolowała przebieg gry. Przyniosło to efekt w 32. minucie. Kapitalne zagranie w pole karne Leo Messiego wykorzystał Ivan Rakitić i Katalończycy objęli prowadzenie.
W końcówce pierwszej połowy gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. Sam na sam z Hartem wyszedł Luis Suarez, który przelobował wysuniętego bramkarza City, ale mistrzów Anglii od utraty gola znów uratował słupek.

Drugą odsłonę Barcelona również rozpoczęła od mocnego uderzenia, ale Hart wygrywał pojedynki z Jordim Albą i Messim.
“The Citizens” byli absolutnie bezradni i ograniczali się jedynie do strzałów z dystansu bądź długich piłek w kierunku Sergio Aguero, które nie przynosiły jednak żadnego efektu. Gospodarze z kolei wciąż z dużą łatwością dochodzili do sytuacji podbramkowych. Szczególnie aktywni byli Messi i Suarez, ale wyśmienicie w bramce mistrzów Anglii spisywał się Hart.
W 71. minucie w końcu skapitulował. Do siatki piłkę skierował Jordi Alba, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i gola nie uznał.
W 78. minucie piłkarze z Manchesteru powinni wyrównać. W polu karnym Aguero został sfaulowany przez Gerarda Pique i arbiter wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki Marca-Andre ter Stegena. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale niemiecki bramkarz wyczuł jego intencje.
W ostatnich minutach na boisku niewiele się działo. Barca nie kwapiła się już do ataków, a gracze City wyglądali na pogodzonych z porażką. Wynik nie uległ zmianie i to piłkarze Barcelony meldują się w ćwierćfinale Champions League.