LM: Duże problemy Romy

UEFA

UEFA.com

W pierwszym środowym meczu drugiej kolejki Champions League, Karabach Agdam przegrał z AS Romą 1:2. Wszystkie bramki zobaczyliśmy w pierwszej połowie.

Roma przystąpiła do tego meczu z jednym punktem po remisie 0:0 z Atletico w pierwszej kolejce. Karabach za to, po laniu z Chelsea 0:6. Gospodarze chcieli  to spotkanie wygrać, by marzyć jeszcze o wyjściu z grupy, Roma też potrzebowała trzech oczek, by Chelsea i Atletico im nie uciekło.

Goście od początku meczu grali atakiem i już w szóstej minucie wyszli na prowadzenie. Ibrahim Sehic wypiąstkował piłkę prosto pod nogi Lorenzo Pellegriniego, ten dośrodkował a futbolówkę głową do sitaki skierował Kostas Manolas.

W minucie czternastej goście podwyższyli prowadzenie. Edin Dzeko przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył pięknie pod poprzeczkę.

Po dwóch straconych bramkach Karabach próbował atakować, jednak świetnie radziła sobie obrona gościa. W końcu się udało. Kwadrans przed końcem Dino Ndlovu świetnie podał do Pedro Henrique, a ten pokonał bezradnego Alissona.

Kilka minut później Roma mogła podwyższyć prowadzenie, strzał Stephana El Sharawy’ego obronił bramkarz gospodarzy. Przed przerwą dominowała Roma, ale nic z tej przewagi nie wynikało i do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Karabachu. Groźny strzał w czterdziestej dziewiątej minucie oddał Michel. W 60. minucie, Bruno Peres miał świetną sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Jednak Ibrahim Sehic nie dał się pokonać. Chwilę później przed końcem Karabach miał kolejną sytuację. Gara Garayev podał do Michela, jednak ten zmarnował stuprocentową okazję. Minutę przed końcem spotkania Karabach powinien wyrównać, strzał Dino Ndlovu przeleciał pół metra obok bramki. Sędzia doliczył trzy minuty, ale żadna z drużyn nie potrafiła już trafić do siatki.

Karabach oddał tylko jeden celny strzał, ale po zdobytej bramce miał zdecydowaną przewagę przez większość meczu. Roma po dwóch golach praktycznie tylko się broniła.