theguardian.com

W meczu grupy B drugiej kolejki Ligi Mistrzów Anderlecht przegrał przed własną publicznością z Celtikiem 0:3. W barwach gospodarzy cały mecz rozegrał Łukasz Teodorczyk.

Celem obu drużyn w trudnej grupie z Bayernem Monachium i PSG jest zajęcie trzeciego miejsca, premiującego startem na wiosnę w Lidze Europy. Dlatego też, bezpośrednie starcia Anderlechtu z Celtikiem są dla nich bardzo ważne. Zwiastowało to dziś wieczorem dużo walki w Brukseli.

Te przypuszczenia potwierdziły się na boisku. Mecz faktycznie stał pod znakiem wyrównanej walki, ale głównie w środku pola. Sytuacji bramkowych było bardzo niewiele. W końcówce pierwszej połowy goście podkręcili jednak tempo i w 39. minucie zdołali objąć prowadzenie. Zagranie Kierana Tierney’a z lewego skrzydła wykorzystał Leigh Griffiths. Do przerwy Celtic prowadził w Brukseli 1:0.

Druga odsłona rozpoczęła się tak, jak skończyła się pierwsza – czyli od gola dla mistrzów Szkocji. Olivier Deschacht przed własnym polem karnym stracił piłkę na rzecz Patricka Robertsa, a ten oddał strzał. Tor lotu futbolówki zmienił jeszcze Serigne Kara, czym zaskoczył własnego bramkarza.
Wydaje się, że ta bramka ustawiła dalszy przebieg meczu. Piłkarze Celticu od tego czasu skupiali się głównie na obronie, a gospodarze byli kompletnie bezradni i nie potrafili się przez nią przebić. W doliczonym czasie gry kropkę nad “i” postawił jeszcze Scott Sinclair i trzy punkty pojechały do Glasgow.

27 września 2017, 2. kolejka Ligi Mistrzów, grupa B, Bruksela, Constant Vanden Stock Stadium

RSC Anderlecht – Celtic FC 0:3 (0:1)
Leigh Griffiths 39′, Serigne Kara 51′ (sam.), Scott Sinclair 90+2′

Anderlecht: Frank Boeckx – Alexandru Chipchiu, Uroš Spajić (Serigne Kara 44′), Leander Dendoncker, Olivier Deschacht (Nicolae Stanciu 57′), Dennis Appiah – Pieter Gerkens, Adrien Trebel, Sofiane Hanni (Massimo Bruno 70′), Henry Onyekuru – Łukasz Teodorczyk.

Celtic: Craig Gordon – Mikael Lustig, Jozo Šimunović, Dedryck Boyata, Kieran Tierney – Olivier Ntcham, Scott Brown (Nir Bitton 71′), Tom Rogić (Callum McGregor 62′), Patrick Roberts (James Forrest 77′), Scott Sinclair – Leigh Griffiths.

Sędzia: Jesús Gil Manzano (Hiszpania)