LM: Borussia zgodnie z planem. Gol Kuby

W 5. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Borussia Dortmund okazała się mało gościnna i pewnie pokonała 3:1 SSC Napoli. Jedną z bramek zdobył Kuba Błaszczykowski po asyście Roberta Lewandowskiego.

Dzięki tej wygranej wicemistrz Niemiec wyprzedził drużynę z południa Włoch w tabeli grupy F. W innym meczu tej grupy Arsenal Londyn wygrał 2:0 z Ol. Marsylia i umocnił się na prowadzeniu.

Robert Lewandowski opuścił boisko w 89. minucie spotkania, a Jakub Błaszczykowski w 68. minucie. Na boisku na ostatnie dziesięć minut pojawił się powracający do gry po kontuzji Łukasz Piszczek.

Borussia Dortmund 3:1 (1:0) Napoli

Bramka 1:0 10′ Reus (k)
Bramka 2:0 60′ Błaszczykowski
Bramka 2:1 71′ Insigne
Bramka 3:1 78′ Aubameyang