W meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Bayer Leverkusen zremisował przed własną publicznością z Tottenhamem Hotspur 0:0.

Po dwóch seriach gier sytuacja w grupie E była bardzo wyrównana. Pierwszą i ostatnią drużynę w tabeli dzieliły trzy punkty. Tottenham na inaugurację uległ AS Monaco 1:2, a następnie pokonał w Moskwie CSKA 1:0, z kolei piłkarze Bayeru Leverkusen oba swoje dotychczasowe starcia zremisowali. Dzisiejszy pojedynek tych drużyn zapowiadał się zatem bardzo interesująco.

Początek spotkania nie był jednak zbyt ciekawy. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Z czasem przewagę zaczęli osiągać goście. Dogodne sytuacje do zdobycia gola mieli Heung-Min Son i Dele Alli, ale zabrakło im skuteczności. Gospodarze z kolei w pierwszych czterdziestu pięciu minutach nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę rywala. W efekcie obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Po zmianie stron, głównie za sprawą zawodników Bayeru Leverkusen, gra znacznie się ożywiła. Już na początku drugiej połowy po strzale Javiera Hernandeza ekipę “Kogutów” od straty gola uratował Hugo Lloris. Kilka minut później francuski bramkarz znów wystąpił w roli głównej, broniąc uderzenie z rzutu wolnego Charlesa Aranguiza.
W końcowych fragmentach meczu gra się wyrównała i żadna z drużyn nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Bayer Leverkusen – Tottenham Hotspur 0:0.

Bayer Leverkusen – Tottenham Hotspur 0:0