UEFA

UEFA.com

W Bazylei na Stadionie Św. Jakuba byliśmy świadkami prawdziwej kanonady bramek. Ekipy Raphaela Wicky‘ego  pokonała u siebie 5-0 portugalską Benfikę.

Spotkanie bardzo szybko zaczęło zadowalać zebranych kibiców gospodarzy. Za sprawą Michaela Langa w 2. minucie, szwajcarski zespół wyszedł na prowadzenie. Szwajcar w polu karnym, mając przed sobą praktycznie pustą bramkę. Całą sytuację bez cienia wątpliwości zamienił na bramkę. To, co Alexowi Grimaldo z Benfiki nie udało się w 19. minucie, 60. sekund później dokonał gracz BebbiDimitri Oberlin. Gospodarze przeprowadzili zabójczy kontratak po rzucie rożnym gości, gdzie idealnie sam na sam Oberlina wypuścił Renato Steffen. Lewoskrzydłowy FC Basel umieścił piłkę strzałem w środek bramki. Przed przerwą portugalska drużyna próbowała wrócić po strzale Raula Jimeneza, lecz na przerwę zeszli z dwubramkową stratą.

FC Basel po przerwie nie zamierzało poprzestać na dwóch zdobyczach. Zaledwie w pięć minut wypracowali sobie kolejne dogodne sytuacje na podwyższenie wyniku, ale tym razem nie potrafili ich zamienić na gole. Następną bramkę kibice Bebbi celebrowali tuż przed 60. minutą. Nieco wcześniej Ljubomir Fejsa nie czysto zagrał we własnym polu karnym i Craig Thomson zakomunikował o rzucie karnym dla gospodarzy. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Ricky van Wolfswinkiel, który pewnym strzałem w lewy róg, spokojnie podwyższył rezultat spotkanie. Trzy minuty później Andre Almeida dopuścił się do bardzo nieprzyjemnej interwencji, atakując rywala niemalże dwiema wyprostowanymi nogami, przez co został ukarany czerwoną kartką. Taki przebieg wydarzeń nie poprawił sytuacji Benfiki na Stadionie Św. Jakuba. Gospodarz świetnie wykorzystali przewagę liczebną i w 69. minucie Dimitri Oberlin po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Cały festiwal bramek w tym spotkaniu zakończył Blas Riveros w 76. minucie, tym samym ustalając wynik spotkania.

28.09.2017, 2. kolejka Ligi Mistrzów Grupa , St. Jakob-Park (Bazylea), Frekwencja: 34 111

FC Basel – Benfica 5:0 (2:0)

Michael Lang 2′, Dimitri Oberlin 20′ 69′, Ricky van Wolfswinkiel 59′, Blas Riveros 75′

FC Basel: Tomas Vaclik – Eder Balanta (Serey Die 80′), Marek Suchy, Manuel Akanji – Taulant Xhaka, Luca Zuffi, Raoul Petretta (Blas Riveros 68′), Michael Lang – Renato Steffen, Dimitri Oberlin (Mohamed Elyounoussi 74′), Ricky van Wolfswinkiel

Benfica: Julio Cesar – Andre Almeida, Luisao, Jardel, Alex Grimaldo – Andrija Zivkovic (Andreas Samaris 74′), Pizzi, Ljubomir Fejsa, Franco Cervi (Eduardo Salvio 46′) – Raul Jimenez, Jonas (Haris Seferovic 67′)

Żółte kartki: Manuel Akanji, Raoul Petretta, Taulant Xhaka – Andrija Zivkovic, Eduardo Salvio

Czerwone kartki: Andre Almeida (Benfica)

Sędzia: Craig Thomson