LKE: Znamy sędziego meczu Lech Poznań – Fiorentina

Lech Poznań

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Irfan Peljto został wyznaczony na arbitra głównego pierwszego ćwierćfinałowego meczu Ligi Konferencji Europy Lech Poznań – ACF Fiorentina. W przeszłości prowadził spotkania z udziałem reprezentacji Polski i nie są to dobre wspomnienia.

Irfan Peljto jest 38-letnim arbitrem, który pochodzi z Bośnii. W tym sezonie prowadził 27 potyczek we wszystkich rozgrywkach, w których pokazał aż 125 żółtych kartek. Starcie pomiędzy Lechem Poznań a Fiorentiną będzie jego pierwszym w bieżącej kampanii LKE.

W przeszłości Pelejto był sędzią meczu Polska – Belgia na PGE Narodowym. Reprezentacja Polski prowadzona przez Czesława Michniewicza przegrała wtedy 0:1. Odpowiadał też za podejmowanie decyzji w spotkaniu reprezentacji Polski U19 z Serbią w ramach eliminacji do młodzieżowego EURO. Wtedy również nasza kadra musiała uznać wyższość Serbów 1:4.

Asystentami Peljto będą jego rodacy Senad Ibrisimbegović i Davor Beljo, a sędzią technicznym został Miloš Gigović. Sędzią VAR będzie z kolei Szwajcar Fedayi San, a jego asystentem Chorwat Ivan Bebek.

Mecz Lech Poznań – ACF Fiorentina odbędzie się dzisiaj o godzinie 21:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.