LKE: Popis Lecha w pierwszej połowie. Zaliczka przed wyjazdem na Litwę

Zdj. Lech Poznań

Lech Poznań pokonał litewski Żalgiris Kowno 3:1 w meczu II rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy.

“Kolejorz” zdecydowanie lepsze wrażenie zrobił w pierwszej połowie. Zresztą do przerwy zdołał wpakować trzy bramki, a mogło być więcej. Strzelanie już w jedenastej minucie rozpoczął Dino Hotić, który udanie zaprezentował się kibicom z Poznania. Tuż przed przerwą rywali dobili najpierw Antonio Milić, a następnie świetnym strzałem Radosław Murawski.

Jednak po zamianie stron już nie było tak kolorowo. Co więcej – stracili gola za sprawą Antona Fase w 57. minucie. Ale chodziło też przede wszystkim o styl Lecha. Koniec końców liczy się dwubramkowa zaliczka przed rewanżem.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się 3 sierpnia na Litwie. Zwycięzca tego dwumeczu w 3. rundzie kwalifikacyjnej LKE zmierzy się z wygranym z pary FK Auda Kekava (Łotwa) – Spartak Trnawa (Słowacja).

Lech Poznań – Żalgiris Kowno 3:1 (3:0)

Bramki: Dino Hotic (11′), Antonio Milic (41′), Radosław Murawski (45′); – Anton Fase (57′).

Lech Poznań: Bednarek – Pereira, Blažič, Milić, Andersson (58. Douglas) – Murawski, Sousa (83. Sobiech), Marchwiński (42. Karlstrom) – Hotić (58. Ishak), Szymczak (83 Wilak), Velde.

FK Kauno Žalgiris: Mikelionis – Noslin, Dapkus (65. Kloniūnas), Spano, Girdvainis, Latouchent (80. Karwackyj) – Armanavičius (60. Šilkaitis), Uzėla – Auzmendi (80. Valskis), Kučys (60. Dolžnikov, Fase.

Żółta kartka – Żalgiris Kowno: Edvinas Girdvainis.

Sędziował: Luka Bilbija (Bośnia i Hercegowina). Widzów: 26 157.