LKE: Legia przegrywa na Villa Park. Awans wciąż niepewny

Matty Cash, Aston Villa

Legia Warszawa przegrała z Aston Villą 1:2 w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Legioniści pozostali z dziewięcioma punktami na koncie i losy awansu do fazy pucharowej rozstrzygną się w ostatniej kolejce.

Aston Villa rozpoczęła to spotkanie od zdobycia bramki już w 4. minucie. Tielemans odebrał piłkę Kapuadiemu, zagrał do Diaby’ego a ten pomknął w pole karne i uderzył po długim słupku otwierając wynik spotkania. Już trzy minuty później mogło być 2:0. Po kolejnym podaniu prostopadłym szansę miał Duran, ale jego strzał po krótkim słupku obronił Tobiasz. Gospodarze podali rękę Legii, a dokładnie zrobił to Kamara. Francuz nonszalancko podał do Muciego, Albańczyk przyjął piłkę i uderzył z linii pola karnego w samo okienko bramki Olsena. Po wyrównującej bramce obraz gry uspokoił się, zabrakło stuprocentowych szans i do przerwy był remis 1:1.

Podobnie jak w pierwszej połowie, tak po przerwie wszystko co najciekawsze działo się zaraz na początku. Legia mogła wyjść na prowadzenie, gdy Gil Dias główkował po wrzutce Wszołka. Piłka znalazła się tylko na poprzeczce. Gospodarze po tej akcji szybko przenieśli się na połowę Legii i Diaby znów urwał się obrońcom, jego strzał obronił jednak Tobiasz. Decydującą bramkę w tym spotkaniu Aston Villa zdobyła w 59. minucie. Legia zaskoczona po stałym fragmencie gry, dośrodkował Douglas Luiz, a Alex Moreno nogą umieścił piłkę pod poprzeczką w bramce Tobiasza. Legia nie potrafiła w pełni przejąć inicjatywy do końca tego spotkania. To gospodarze byli bliżej podwyższenia rezultatu tego meczu. Bailey lobował bramkarza Legii w 87. minucie, piłka odbiła się od poprzeczki i spadła na linii bramkowej. Porażka Legii sprawiła, że “Wojskowi” zostali z dziewięcioma punktami na koncie, Aston Villa ma dwanaście i pewny awans. W grze pozostaje AZ Alkmaar, który ma sześć punktów i to z holenderską drużyną Legia zagra w ostatniej kolejce.