Zapraszamy na RELACJĘ LIVE z meczu kończącego 23. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Górnik Łęczna podejmuje na własnym boisku Cracovię Kraków. Gospodarze w przypadku zwycięstwa mogą wskoczyć do czołowej ósemki, natomiast goście są tylko punkt nad strefą spadkową i każdy punkt jest dla nich na wagę złota. Zapowiada się niezwykle wyrównane spotkanie!

Górnik Łęczna – Cracovia Kraków 2:1(2:1)

Gol 0:1 – 9′ Covilo

Gol 1:1 – 12′ Mraz

Gol 2:1 – 25′ Božok

Górnik Łęczna: Prusak – zolta-kartka-yellow-card Mierzejewski, Bielák, zolta-kartka-yellow-card Božić, Gol Mráz – Bonin, Nikitović (C), zolta-kartka-yellow-card Rudik(60′ Szmatiuk), Nowak, Gol Božok(90+4′ Josu) – zolta-kartka-yellow-card Hasani(71′ Cernych)

Rezerwowi: Rodić – Černych, Sasin, Szmatiuk, Burkhardt, Josu Currais Prieto.

Cracovia Kraków: Pilarz(C) – zolta-kartka-yellow-card Rymaniak, Sretenović, zolta-kartka-yellow-card Polczak(54′ Dialiba) – zolta-kartka-yellow-card Wdowiak, Gol Čovilo, Kapustka, Marciniak – zolta-kartka-yellow-card Budziński, Rakels(76′ Dąbrowski), Jendrišek.

Po meczu: Trzy celne strzały na bramkę przyjezdnych pozwoliły Górnikowi na odniesienie zwycięstwa. Łęcznianie awansowali na ósme miejsce w tabeli, natomiast Cracovia nadal tuż nad strefą spadkową. Dziękuję za wspólnie spędzony czas. Sławomir Rzeźnik.

Po meczu: Statystyki meczu:

Po meczu: Sergiusz Prusak jednym z bohaterów tego meczu!

Po meczu: Świetna walka i ładna gra obydwu zespołów w pierwszej połowie i duża przewaga Cracovii, ale nie udokumentowana golem w drugiej połowie. Tak w skrócie można podsumować ten mecz.

90+8′ : Koniec meczu. Krakowianie zakończyli to spotkanie nieudaną wrzutką w pole karne z rzutu wolnego.

90+5′ : To mógł być remis! Strzał Budzińskiego z kilku metrów fantastycznie broni Prusak! Kibice skandują nazwisko swojego bramkarza!

90+4′ : zmiana-zawodnika Jeszcze zmiana w drużynie Górnika. Josu zmienia Bożoka.

90+4′ : zolta-kartka-yellow-card Tym razem kara indywidualna dla Łukasza Mierzejewskiego.

90+2′ : zolta-kartka-yellow-card Faulował Rymaniak i sędzia pokazuje mu żółty kartonik.

90+2′ : Ruszył z kontrą Cernych, ale znakomicie zatrzymuje go Sretenović.

90′ : Aż 7 minut doliczonych do drugiej połowy meczu!

90′ : Pewnie łapie piłkę Prusak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

87′ : Piłkarze z Łęcznej zamknięci na własnej połowie boiska, a momentami nawet we własnym polu karnym, ale Krakowianie mimo utrzymywania się przy piłce nie potrafią poważnie zagrozić bramce rywala.

83′ : zolta-kartka-yellow-card Ostry faul Marcina Budzińskiego na Bielaku. Żółta kartka dla pomocnika “Pasów”.

80′ : Główkował Covilo po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka minimalnie mija bramkę! Wściekły jest na swoich obrońców Prusak.

78′ : Po raz kolejny ucierpiał Sergiusz Prusak, ale także tym razem nie dojdzie do zmiany bramkarza.

77′ : Po wejściu Dąbrowskiego na pozycję środkowego napastnika przesunięty zostaje Covilo.

76′ : zmiana-zawodnika Zmiana w drużynie “Pasów”. Damian Dąbrowski wchodzi w miejsce Denissa Rakelsa.

75′ : Próbuje atakować Cracovia, ale “Górnicy” dobrze się bronią i ciężko jest Krakowianom zagrozić bramce Prusaka.

74′ : Strzał Bartosza Kapustki z dystansu, ale niecelnie.

71′ : zmiana-zawodnika Cernych zmienia Hasaniego w zespole Górnika Łęczna. Powrót Litwina po przerwie spowodowanej kontuzją.

65′ : Gra nie wygląda najgorzej, ale tempo w porównaniu z pierwszą połową nieco “siadło”.

62′ : Silvio Rodić na rozgrzewce. Czyżby Prusak jednak miał nie dokończyć tego meczu?

61′ : EkstraStats po raz kolejny:

60′ : zmiana-zawodnika Zmiana w drużynie gospodarzy. Maciej Szmatiuk zmienia Filipa Rudika.

59′ : Wszystko w porządku z Prusakiem. Gra wznowiona.

57′ : Leży na murawie poturbowany Sergiusz Prusak.

55′ : Przetasowanie w ustawieniu Cracovii po wejściu Dialiby. Adam Marciniak cofnięty do linii obrony.

54′ : zmiana-zawodnika Pierwsza zmiana w zespole gości. Opuszcza plac gry Polczak w jego miejsce Boubacar Diabong Dialiba.

51′ : zolta-kartka-yellow-card Żółtą kartką ukarany Piotr Polczak za faul na Nowaku.

46′ : Ponownie EkstraStats z ciekawą statystyką:

46′ : Rozpoczynamy drugą połowę.

Przerwa: Dariusz Dudek, Marcin Żewłakow, Mariusz Rumak na trybunach stadionu w Łęcznej. Ich wizyta związana jest z przyjazdem na zajęcia w szkole trenerskiej w Białej Podlaskiej.

Przerwa: Ujęcie z pierwszej połowy:

Przerwa: Statystyki pierwszej części gry:

45′ : Arbiter nie doliczył dodatkowego czasu i kończymy pierwszą połowę.

45′ : Słabe dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego w wykonaniu Marcina Budzińskiego.

42′ : Strata piłki przez gospodarzy przed własnym polem karnym, ładnie poklepała Cracovia, ale nie udało się zakończyć tego strzałem.

41′ : Z cyklu: “rozkminy” Mateusza Borka 😉

38′ : Arbiter upomina trenera Szatałowa, który dość nerwowo reaguje przy linii bocznej.

37′ : Zagranie ręką Bożicia. Tym razem zawodnik, który ma na swoim koncie żółtą kartkę, został oszczędzony przez sędziego.

36′ : Znakomitą okazję do kontrataku mieli “Górnicy”, ale fatalnie zepsuł akcję Bożok.

35′ : zolta-kartka-yellow-card Faulowany Sretenović przez Hasaniego, który został ukarany przez sędziego żółtą kartką.

32′ : Górnicy wyczekują na rywala na własnej połowie, czekają na okazję do kontrataku.

25′ : Znakomicie dośrodkował piłkę Łukasz Mierzejewski, a Bożok strzałem głową pokonał Pilarza!

25′ : Gol bramka GOOOOOOL! Górnik Łęczna prowadzi! Miroslav Bożok wyprowadza swój zespół na prowadzenie.

24′ : Kolejna wrzutka w pole karne do Covilo, ale Prusak dobrze wychodzi z bramki i piąstkuje piłkę.

21′ : Ciekawe spostrzeżenie Marcina Krzywickiego na temat Miroslava Covilo 😉

19′: Próba strzału Bożoka, ale słabo to wyszło pomocnikowi Łęcznian.

15′: zolta-kartka-yellow-card Żółta kartka dla Mateusza Wdowiaka.

12′: Fantastyczne trafienie Mraza z rzutu wolnego wykonywanego z boku pola karnego!

12′: Gol bramka GOOOOOOL! Mamy wyrównanie! Autorem gola Patrik Mraz!

8′: Covilo gøówkowaø po doßrodkowaniu z rzutu roænego, odbita piøka trafiøa ponownie do niego i dobitka juz okazaøa sié skuteczna!

8′ : Gol bramka GOOOOOOL! Cracovia prowadzi 1:0! Covilo strzelcem gola!

8′ : zolta-kartka-yellow-card Tomislav Bożić ukarany żółtą kartką za zagranie ręką.

7′ : Jak na razie dużo chaosu w poczynaniach obydwu zespołów.

3′ : Dośrodkowanie z rzutu rożnego, główkował Bożić i Pilarz ratuje Cracovię!

3′ : Rajd Tomasza Bonina prawym skrzydłem, zagranie w pole karne do Hasaniego, ale ten prosto w obrońcę. Rzut rożny dla gospodarzy.

2′ : Ciekawa statystyka od EkstraStats:

1′ : Rozpoczęli.

Przed meczem: Uraz Razulisa na treningu, zamiast niego w ataku drużyny z Lubelszczyzny zagra Hasani.

Przed meczem: Obydwa zespoły już na boisku.

Przed meczem: Piłkarze czekają już na wyjście na murawę.

Przed meczem: Po raz pierwszy w tym sezonie w wyjściowej jedenastce Cracovii 18-letni Mateusz Wdowiak.

Przed meczem: Trwa rozgrzewka na stadionie w Łęcznej.

Przed meczem: Mamy składy!

Przed meczem: Stadion w Łęcznej gotowy na przyjęcie piłkarzy i kibiców:

Przed meczem: Spotkanie poprowadzi sędzia Tomasz Kwiatkowski.

Przed meczem: Statystyki przedmeczowe: