Mamy za sobą 8. kolejkę francuskiej ekstraklasy. PSG kolejny raz wygrywa, tym razem 4:1 z Nantes. Żyrondyści znów zaskoczyli, klub który jako pierwszy nie pozwolił się pokonać ekipie z Paryża, tym razem pokonali wicemistrza 3:1. Niespodziewanie również Monaco zremisowało z Guingamp 3:3.

Piątek 25.09

Pierwszego dnia 8. kolejki mogliśmy obejrzeć tylko jedno spotkanie. Reims podejmowało na własnym stadionie Lille i zwyciężyło 1:0 po serii trzech remisów. Strzelcem jedynej bramki meczu został Ngog w 57 minucie.

Stade de Reims – Lille OSC 1:0
1:0 Ngog 57′

Sobota 26.09

Sobota zaczęła się od spotkania Nantes z Paris Saint Germain. Mistrz Francji pokonał gospodarzy 4:1. Wbrew pozorom nie był to łatwy mecz dla Paryżan a zwłaszcza pierwsza połowa po, której schodzili do szatni przegrywając 1:0. W drugiej części spotaknia do zwycięstwa gości poprowadził duet Ibra – Cavani, którym pomagał Di Maria. Mecz zakończył się wynikiem 1:4. Stade Rennes nie zdołało pokonać na własnym stadionie beniaminka Troyes i zremisowało 1:1. Kamil Grosicki spędził na boisku 66 minut. Caen natomist łatwo pokonało innego beniaminka Ajaccio 2:0. Żyrondyści pewnie pokonali Lyon 3:1, czym sprawili nie małą niespodziankę i zrehabilitowali się za porażkę z poprzedniej kolejki. Bastia przerwała fatalną passę i pokonała w niezłym stylu Toulose 3:0

Niedziela 27.09

Niedziela zaczęła się niespodzianką w Marsylli, po porażce gospodarzy z dobrze rokującym beniaminkiem Angers 1:2. Goście obydwie bramki zdobyli po rzutach karnych. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie wywalczyło Montpellier, które na własnym stadionie pokonało Lorient 2:1. Być może dzięki temu zwycięstwu podopieczni Rollanda Courbisa, zaczną częściej wygrywać. Ogromną niespodziankę w niedziele sprawiła ekipa Guingamp, która zremisowała na własnym stadionie 3:3 z AS Monaco. Goście, aż trzykrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak za każdym razem waleczni gospodarze doprowadzali do remisu. Na zakończenie kolejki Czerwoni pokonali Zielonych, czyli wysoka wygrana Niceii z Saint-Etienne. Mimo, że gospodarze mecz kończyli w dziewięciu pokonali rywali 4:1.

Olympique Marsylia – SCO Angers 1:2
0:1 Mangani (k.) 38′
0:2 Thomas 70′
1:2 Batshuayi (k.) 79′

Montpellier HSC – FC Lorient 2:1
1:0 Bensebaini 7′
1:1 Abdullaj 48′
2:1 Martin 57′