Ligue 1: Stępiński ratuje Nantes

W spotkaniu 12. kolejki francuskiej Ligue 1 Nantes zremisowało z Toulouse 1:1. Bohaterem kanarków został Mariusz Stępiński. Polski napastnik zdobył bramkę w doliczonym czasie gry.

Drużyna Nantes po ostatnich dwóch ligowych porażkach chciała przed własną publicznością zanotować korzystny rezultat. Spotkania z Toulouse na ławce rezerwowych zaczął Mariusz Stępiński. Gospodarze od początku meczu przeważali, zarówno większym posiadaniem piłki, jak i tworzeniem sytuacji podbramkowych. Jednak w 35. minucie w polu karnym faulował Diego i sędzia Lesage podyktował rzut karny dla przyjezdnych. Jedenastkę na bramkę zamienił  Braithwaite. W drugiej połowie rezultat długo nie ulegał zmianie. W 76. minucie na placu gry pojawił się Mariusz Stępiński, który jak się okazało został bohaterem swojej drużyny. Polak w pierwszej minucie doliczonego czasu gry wpisał się na listę strzelców i dał punkt ekipie Nantes. Był to trzeci gol Stępiński w Ligue 1, ponadto polski snajper ma na swoim koncie trzy asysty.

FC Nantes – Toulouse 1:1 (0:1), Stade de la Beaujoire (Nantes)

0:1 –  Braithwaite 36′ (rzut karny)

1:1 – Stępiński 90+1′

żółte kartki: Diego, Vizcarrondo, Gillet, Djidji – Diop, Ninkov

sędzia: M. Lesage