Ligue 1: Remis Dijon i zwycięski Ranieri

FCO Dijon – RC Strasbourg

Dijon po niespodziewanym remisie z Olympique Lyon przed własną publicznością bramkowo zremisowała z nieco słabszym zespołem od OL, RC Strasbourgiem.

Pierwsza połowa pozostawia wiele do życzenia, żmudna gra, brak ciekawych akcji i senna atmosfera na Stade Gaston Gerard przez trzy kwadranse cechowała te spotkanie. Nieco wszystko ruszyło po 15. minutowej przerwie, kiedy oba zespoły w dzisiejszy mecz włożyły trochę woli walki. Pierwsza bramka wpadła w 78. Minucie za sprawą Kwon Chang-Hoona. Zespół gospodarzy rozpracował linię obrony gości i Valentin Rosier wyłożył piłkę Koreańczykowi, a ten ze spokojem umieścił futbolówkę w pustej bramce przyjezdnych. Na pięć minut przed końcem meczu plany o zwycięstwie Dijon zaczęły się krzyżować. Cedric Yambere powalił wychodzącego sam na sam napastnik RC Strasbourg, w wyniku, czego ujrzał czerwony kartonik. W doliczonym czasie gry fatalny błąd popełniła defensywa Dijon, a piłka odbijała się niczym kauczuk w polu karnym, Martin Terrier wpakował bezpańską futbolówkę, wyrównując wynik meczu.

30.09.2017, 8. Kolejka Ligue 1, Stade Gaston Gerard (Dijon), Frekwencja: 11 577

FCO Dijon – RC Strasbourg 1:1 (0:0)

Kwon Chang-Hoon 78’ – Martin Terrier 91’

FCO Dijon: Baptiste Reynet – Fouad Chafik, Cedric Yambere, Papy Djilobodji, Valentin Rosier – Jordan Marie(Florent Balmont 67’), Xeka, Wesley Said (Frederic Sammaritano 79’), Romain Amalfitano, Naim Sliti (Kwon Chang-Hoon 73’) – Benjamin Jeannot

RC Strasbourg: Bingourou Kamara – Ernest Seka, Kader Mangane, Bakary Kone, Kenny Lala – Jean Aholou, Benjamin Corgnet, Jonas Martin (Jeremy Blayac 83’), Lienard Dimitri – Joia Nuno Da Costa (Ihsan Sacko 73’), Idriss Saadi (Martin Terrier 62’)

Żółte kartki: Dimitri Lienard, Jean Aholou

Czerwone kartki: Cedric Yambere

Sędzia: Olivier Thual

FC Nantes – FC Metz

Kanarki z Francji w tym sezonie idą niczym burza. W ramach 8. kolejki Ligue 1, na własnym obiekcie pokonali FC Metz 1-0, dzięki czemu plasują się obecnie na trzeciej pozycji w tabeli ligowej.

Jedyna bramka na Stade de la Beaujoire padła bardzo szybko. Emiliano Sala zachował czujność w polu karnym gości i kiedy Eiji Kawashima sparował uderzenie tuż przed siebie, od razu do bezpańskiej piłki dopadł Argentyńczyk umieszczając ją w bramce Les Grenats. W 52. minucie  Benoit Assou-Ekotto na połowie boiska wykonał niebezpieczny wślizg trafiając w nogi przeciwnika. Arbiter Hamel był jednomyślny wyciągając żółtą kartkę, która była już drugą karą w dzisiejszym meczu Kameruńczyka. Goście mogli wracać w nieco lepszych humorach do domu, jednak w 94. minucie Nolan Roux zmarnował jedenastkę nie trafiając kompletnie w światło bramki.

30.09.2017, 8. kolejka Ligue 1, Stade de la Beaujoire (Nantes), Frekwencja: 22 104

FC Nantes – FC Metz 1:0 (1:0)

Emiliano Sala 3′

FC Nantes: Ciprian Tatarusanu – Leo Dubois (Najib Gandi 73’), Koffi Djidji, Diego, Lima – Valentin Rongier (Andrei Girotto 82′),  Abdoulaye Toure – Yassine El Ghanassy ( Chidozie Awaziem 62’), Prejuce Nakoulma , Adrien Thomasson – Emiliano Sala

FC Metz: Eiji Kawasima – Mialn Bisevac (Fallou Diagne 36’), Moussa Niakhate, Ivan Balliu, Benoit Assou-Ekotto – Chris Philipps (Cafu 46’), Geronimo Poblete (Matthieu Udol 55’), Mathieu Dossevi, Renaud Cohade, Opa Nguette – Nolan Roux

Żółte kartki: Lima, Andrei Girotto – Benoit Assou-Ekotto, Renaud Cohade, Ivan Balliu

Czerwona kartka: Benoit Assou-Ekotto

Sędzia: Johan Hamel