Ligue 1: PSG wygrywa z Monaco w hicie 13. kolejki

psg.fr

PSG pokonało Monaco w meczu otwierającym 13. kolejkę francuskiej ekstraklasy. Kibice zgromadzeni na Parc des Princes zobaczyli siedem goli, a końcowy rezultat to 5:2.

– Mamy skład, który moim zdaniem jest najlepszy w Ligue 1. Jednak za każdym razem, gdy zawodnik doznaje kontuzji jest to po prostu smutne,  ponieważ nie będzie mógł grać.

– Kadra jest bardzo szeroka i występuje w niej zdrowa rywalizacja – powiedział na oficjalnej konferencji prasowej przed meczem z Monaco trener PSG Luis Enrique.

Początek meczu należał do drużyny gospodarzy. Mistrzowie Francji  odważnie weszli w spotkanie i chcieli szybko zdobyć bramkę. W 18. minucie wynik spotkania otworzył Goncalo Ramos. Warto zaznaczyć, że wczoraj została potwierdzona informacja o wykupieniu Portugalczyka przez gigantów z Paryża.

Zaledwie po 4 minutach na tablicy wyników widniał remis 1:1. Do siatki trafił były zawodnik Liverpoolu czyli Minamino. Japończyk wykorzystał karygodne wybicie piłki przez Donnarume.

W 39. minucie paryżanie znów objęli prowadzenie. Rzut karny wykorzystał Mbappe. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W 71. i 72. minucie podopieczni Enrique wyprowadzili dwa szybkie ciosy. Najpierw gola strzelił Dembele, a następnie Vitinha. Były piłkarz Barcelony skorzystał z podania Mbappe.

Drużyna z Księstwa nie zamierzała się poddać i walczyła o zmniejszenie rezultatu. W 75. minucie przyniosło to efekt w postaci bramki Baloguna. To było szalone 10 minut na miarę hitu tej serii gier. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Kolo Muani.

24.11.2023, 13. kolejka Ligue 1, Parc des Princes (Paryż)

PSG – Monaco 5:2 (2:1)

Bramki: 18. Ramos, 39. K. Mbappé (kar.), 70. O. Dembélé, 72. Vitinha (K. Mbappé), 90+6. Kolo Muani – 22. Minamino, 75. Balogun

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimi, Škriniar, Hernández, Mukiele – Ruiz (82. Soler), Ugarte, Vitinha – O. Dembélé (72. Barcola), Ramos (72. Kolo Muani), K. Mbappé (C).

AS Monaco: Köhn – Singo, Maripán (C), Magassa – Vanderson (79. Diatta), Mo. Camara (79. Ben Yedder), Zakaria, Jakobs – Minamino (79. Akliouche), Golovin – Balogun.

Żółte kartki: 59. Singo (ASM)

Sędziowie: Bastien – Zakrani, Berthomieu