Ligue 1: Podział punktów Reimsu z Lyonem

Olympique Lyon

Źródło: UEFA.com

Stade Reims zremisował z Olympique Lyonem 1:1 w pierwszym meczu 29. kolejki francuskiej Ligue 1. Na listę strzelców wpisali się Mathieu Cafaro oraz Tino Kadewere.

Pierwsza połowa była dość zaskakująca w przebiegu. Gospodarze przycisnęli zeszłorocznego półfinalistę Ligi Mistrzów co w pewnym momencie mocno się opłaciło. W 33. minucie gry Mathieu Cafaro wykorzystał dośrodkowanie od Thomasa Foketa, a następnie uderzył piłkę w górny róg bramki. Golkiper nie miał szans na skuteczną interwencję. Po zmianie stron Reims oddało pole Lyonowi co ci próbowali wykorzystać chcąc odrobić straty. Przez długi czas goście mieli problem ze skutecznym wykończeniem akcji, aż w końcu doszło do przełomu w doliczonym czasie gry. Tino Kadewere doskonale odnalazł się po wrzutce od Memphisa Depay’a i perfekcyjnym strzałem głową wyrównał stan meczu na kilka sekund przed końcem.