Za nami już 13. kolejka Ligue 1, a w niej między innymi początek, końca fenomenalnego beniaminka Angers. Paris Saint Germein znów gromi, a Lyon pewnie pokonał Etienne w hicie kolejki.

Koniec pięknego snu?

Czyżby nastąpił koniec fenomenalnego Angers? Beniaminek, który na początku sezonu niespodziewanie znalazł się w czołówce francuskiej ekstraklasy przegrał już trzeci mecz z rzędu. Po raz pierwszy na własnym stadionie Angers zostało pokonane w ostatniej kolejce przez Rennes. Jak by tego było mało, był to czwarty mecz beniaminka bez strzelonego gola! Dobry mecz zagrał klub Kamila Grosickiego zapewniając sobie prowadzenie już w czwartej minucie po strzale Doucoure . Polak zagrał od pierwsze gwizdka, niestety po jego błędzie Angers było blisko zdobycia bramki kontaktowej. Na szczęście dla reprezentanta Polski, rzutu karnego nie strzelił Thomas Manganii.

PSG znów wysoko wygrało!

W porównaniu do ostatniego meczu w Lidze Mistrzów, trener Paryżan dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce. Na bokach obrony zamiast Maxwella i Auriera, oglądaliśmy Kurzawę i van der Wiela, a miejsce Verrattiego zajął Rabiot.

Ekipa prowadzona przez Blanc postanowiła szybko zaznaczyć swoją przewagę, nad znajdującą się w strefie spadowej Toulousą. Już w szóstej minucie Angel Di Maria zaskoczył bramkarza gości strzałem z rzutu wolnego. Piłka wpadła po uderzeniu z 35 metrów! Dziesięć minut później po błędzie Tisseranda, wynik na 2:0 podwyższył „Ibrakadabra”.

W drugiej połowie Paryżanie nie mieli zamiaru zwalniać. Po dwóch próbach Cavaniego, piłkę w siatce umieścił wkońcu Lucas Moura, a asystę zaliczył van der Wiel. W 75 minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Ibrahimović, który dobił piłkę po strzale Lucasa. Ostatecznie trzy minuty później wynik na 5:0 ustalił Lavezzi.Dzięki temu zwycięstwu PSG zrobiło kolejny krok do obrony tytułu mistrzowskiego. Paryżanie mają obecnie 13 punktów przewagi na drugim Lyonem, który jednak swój trzynasty mecz w sezonie gra dopiero jutro. Toulousa zajmuje przedostatnie miejsce w lidze.

Powiedzmy sobie szczerze PSG jest pewnym dominatorem w Ligue 1. Nic już nie może odebrać Paryżanom Mistrzostwa, mimo, że to dopiero 13. kolejka.

Lyon lepszy w derbach Rodanu.

Olympique Lyon zdominował Saint-Etienne w derbach Rodanu wygrywając 3:0. Było to spektakl do jednej bramki a gwiazdą był Alexandre Lacazette, który strzelił wszystkie trzy gole.

Jak można było się spodziewać po hicie kolejki, był to najciekawszy mecz ostatniego weekendu. Dzięki temu zwycięstwu Lyon zajmuje drugie miejsce.