Ligue 1: Paryżanie z pierwszą porażką!

facebook.com/pg/RCSAOfficiel

W pierwszym sobotnim spotkaniu 16. kolejki francuskiej Lique 1 Strasbourg na Stade de la Meinau sensacyjnie pokonał PSG 2:1. Dla Paryżan jest to pierwsza porażka w rozgrywkach, a dla niebiesko-białych czwarty kolejny mecz bez porażki.

Wynik meczu w trzynastej minucie otworzył Nuno Da Costa. Dla 26-letniego napastnika była to czwarta bramka w sezonie. Na trzy minuty przed przerwą goście po strzale Kyliana Mbappe doprowadzili do remisu. Dla 10-krotnego reprezentanta Trójkolorowych był to piąty gol w rozgrywkach. W 65. minucie wynik meczu ustalił Stephane Bahoken, dla którego było to drugie ligowe trafienie. W tabeli zespół prowadzony przez Unai Emeryiego jest pierwszy, a Strasbourg zajmuje czternastą pozycję.
W następnej serii spotkań Strasbourg zagra w Bordeaux, a PSG podejmie Lille.

2.12.2017, godz. 17:00, 16. kolejka francuskiej Lique 1
RC Strasbourg – Paris Saint Germain 2:1 (1:1)
Nuno Da Costa 13′, Stephane Bahoken 65′ – Kylian Mbappe 42′
żółte kartki: Nuno Da Costa, Idriss Saadi, Dimitri Lienard, Jonas Martin – Yuri Berchiche, Neymar, Presnel Kimpembe

składy:

Strasbourg: Bingourou Kamara (72′ Alexandre Oukidja) – Kenny Lala, Kader Mangane, Bakary Kone, Ernest Seka – Dimitri Lienard, Jean-Eudes Aholou – Martin Terrier, Jonas Martin, Stephane Bahoken (82′ Idriss Saadi) – Nuno Da Costa (87′ Jeremy Grimm).

PSG: Alphonse Areola – Dani Alves, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Yuri Berchiche – Javier Pastore (81′ Giovani Lo Celso), Adrien Rabiot (81′ Marco Verratti), Julian Draxler – Angel di Maria (75′ Edinson Cavani), Kylian Mbappe Lottin – Neymar.