Ligue 1: Nicea rozbita na Parc des Princes

thesun.com

W jedynym piątkowym meczu Ligue 1, Paris Saint-Germain gładko pokonał OGC Nice 3:0. Paryżanie pierwszy raz od czterech spotkań zachowali czyste konto, ale to nie jedyny powód do zadowolenia. Popis swojej znakomitej formy po raz kolejny dał Edinson Cavani, który dwukrotnie pokonywał bramkarza gości.

Trzy minuty, tyle potrzebowali gospodarze na napoczęcie swojego rywala. Rzut wolny z lewej strony wykonywał Ángel Di María, płaskie dośrodkowanie przecina wślizgiem Cavani i piłka ląduje w siatce. Mocny początek hegemona francuskiej piłki. Niecałe trzydzieści minut później, ponownie w roli głównej argentyńsko – urugwajska para. Di María świetnie zagrywa z głębi pola, Cavani przyjęciem piłki mija bramkarza gości i dopełnia formalności. Mamy 2:0.

Szanse i nadzieje Nicei na korzystny rezultat zaprzepaścił w 52. minucie Dante. Tym razem w roli asystenta najlepszy strzelec PSG, a w roli kata obrońca gości. Brazylijczyk pod presją zawodników gospodarzy nie trafił czysto w piłkę, a ta wtoczyła się do bramki.

Tym samym piłkarze z Alp Nadmorskich zanotowali czwartą porażkę z rzędu i ich sytuacja nie wygląda kolorowo. Po 11. kolejkach maja na swoim koncie jedynie dziesięć oczek i plasują się na czternastym miejscu w tabeli. Oczywiście dzisiejsi zwycięzcy przewodzą stawce w Ligue 1, mając na swoim koncie 29 punktów.

27.10.2017, 11. kolejka Ligue 1, Parc des Princes.

Paris Saint-Germain – OGC Nice 3:0

Edinson Cavani 3′, 31′, Dante 52′ (s)

PSG: Alphonse Aréola – Dani Alves, Thiago Silva, Presnel Kimpembe, Yuri Berchiche – Marco Verratti, Adrien Rabiot (Giovani Lo Celso 66′), Julian Draxler – Kylian Mbappé (Javier Pastore 80′), Edinson Cavani (Lucas Moura 85′), Ángel Di María.

Nice: Walter Daniel Benítez – Marlon Santos, Dante, Maxime Le Marchand – Christophe Jallet, Arnaud Lusamba, Nampalys Mendy (Adrien Tameze 66′), Pierre Lees Melou (Allan Saint-Maximin 78′), Patrick Burner – Wesley Sneijder, Mario Balotelli (Alassane Pléa 72′).