Ligue 1: Monaco nie zwalnia tempa, kolejna porażka wicelidera

Ben Yedder

W spotkaniu inaugurującym 11. serię gier Ligue 1 AS Monaco skromnie pokonało rewelację sezonu z Nantes 1:0.

Niespodziewany wicelider z Kraju Loary, który po 10 kolejkach zgromadził na swoje konto 19 oczek, podszedł do tego spotkania po rozczarowującej porażce z FC Metz, która przerwała ich serię trzech zwycięstw z rzędu. Monaco z kolei po słabym starcie wraca powoli na optymalne tory i na przełomie ostatnich czterech pojedynków zdobyło aż 9 oczek.

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy już w pierwszych minutach dwukrotnie stanęli przed dogodną szansą do objęcia prowadzenia. W 7′ minucie fenomenalnym uderzeniem w róg bramki popisał się Kalifa Coulibaly, lecz na wysokości zadania stanął Benjamin Lacomte, który ofiarną interwencją uratował przyjezdnych przed utratą gola. Chwilę później 28-latek raz jeszcze chciał zaskoczyć Francuza, lecz tym razem futbolówka poszybowała nieco ponad poprzeczkę.

Swojej okazji nie zmarnowali z kolei podopieczni Leonardo Jardima, którzy w 22′ minucie za sprawą niezawodnego w tym sezonie Wissama Ben Yeddera otworzyli worek z bramkami. Po indywidualnej akcji 29-latek posłał piłkę niemalże w okienko bramki Lafona, otwierając tym samym wynik spotkania.

Nantes przejęło wówczas inicjatywę i wraz z rozpoczęciem drugiej odsłony ruszyło do odrabiania strat. Tego wieczoru zawodnicy ośmiokrotnego mistrza Francji nie grzeszyli jednak skutecznością i mieli problemy z dojściem do sytuacji strzeleckiej.

W 60′ minucie do bramki Lafonta futbolówkę ponownie wpakował Ben Yedder. Jednakże jak wykazała analiza systemu VAR, w momencie podania Francuz znajdował się na pozycji spalonej. Ostatecznie arbiter główny nie uznał bramki ku uciesze zgromadzonych na Stade de la Beaujoire sympatyków gospodarzy.

Do końcowego gwizdka Nantes było w stanie oddać jedynie jeden celny strzał na bramkę Lecomte’a, który nie przyniósł oczekiwanych efektów. Ostatecznie “Kanarki” przegrywają swój drugi z rzędu mecz i już wkrótce mogą pożegnać się z rolą wicelidera. Monaco wspina się z kolei po ligowych szczeblach i na ten moment okupuje 8. pozycję z 15 punktami na koncie.