Ligue 1: Grad bramek na Parc des Princes

FIFA

W pierwszym sobotnim spotkaniu 8. kolejki francuskiej Ligue 1, PSG rozgromiło Bordeaux 6:2. W ekipie Żyrondystów przez 56 minut grał Igor Szewczuk. Dwie bramki padły z rzutów karnych.

Wynik spotkania już piątej minucie otworzył najdroższy piłkarz świata, Neymar. Brazylijczyk uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego z ok. 25 metrów nie dał szans Benoitemu Costilowi, który tylko uklęknął i obejrzał pokaz czarodziejski. Siedem minut później na 2:0 podwyższył Cavani, a w dwudziestej pierwszej minucie po bramce Mauniera było już wiadomo, że Bordeaux nie zatrzyma rozpędzonej maszyny, która dzisiaj przypominała pociąg TGV. Nawet dziesięć minut później, kiedy to goście zdobyli kontaktową bramkę, wiadomo było, kto dzisiaj zgarnie komplet punktów. Pięć minut przed końcem przerwą dowiedzieliśmy się, że długowłosy Urugwajczyk zgarnął milion euro oddając wykonać rzut karny Naymarrowi. Brazylijczyk się nie pomylił i na tablicy świetlnej wynik wskazywał 4:1. Kiedy wydawało się, że takim rezultatem zakończy się pierwsza połowa Draxler po pięknym strzale z woleja i przepięknej akcji zdobył piątego gola dla swojej drużyny oraz swoją premierową bramkę w bieżących rozgrywkach. Najpierw 24-letni pomocnik odebrał piłkę w środku boiska, przebiegł z nią kilkanaście metrów, podał do Mbappe, który był z prawej strony trzydzieści metrów od bramki. Nastolatek odegrał do Niemca, który był już na linii pola karnego i przepięknym uderzeniem wewnętrzną stroną lewej stopy uderzył w długi róg, obok słupka. Bramkarz gości mógł tylko obejrzeć jak piłka szybuje niczym samolot myśliwski Dassault Rafale.
W drugiej połowie oglądaliśmy tylko dwie bramki. Swojego trafienia we francuskiej ekstraklasie dla “Les Parisiens” doczekał się wspomniany wcześniej 18-letni Kylian Mbappe. Wynik spotkania w ostatniej minucie meczu ustalił Malcom po strzale z rzutu karnego. W trzydziestej czwartej minucie na boisku pojawił się Igor Lewczuk. Dwukrotny reprezentant Polski zmienił Youssoufa Sabaly’ego.
Dzięki tej wygranej Paryżanie powrócili na pierwsze miejsce w tabeli. Z kolei Żyrondyści doznali swojej pierwszej ligowej porażki i aktualnie są na trzeciej pozycji. W następnej serii spotkań, po przerwie reprezentacyjnej PSG pojedzie do Dijon na mecz z miejscowym FCO, a Bordeaux podejmie FC Nantes.

30 września 2017, godz. 17:00, 8. kolejka francuskiej Ligue 1
Paris Saint-Germain – Girondins Bordeaux 6:2 (5:1)
Neymar 5′, 40′ (rzut karny), Edinson Cavani 12′, Thomas Meunier 21′, Julian Draxler 45′, Kylian Mbappe 58′ – Younousse Sankhare 31′, Malcom 90′ (rzut karny)
żółte kartki: Meunier – Jovanovic, Sankhare

PSG: Alphonse Areola – Yuri Berchiche, Presnel Kimpembe, Marquinhos, Thomas Meunier (70′ Giovani Lo Celso), Marco Verratti (79′ Christopher Nkunku), Naymar, Julian Draxler, Kylian Mbappe, Edinson Cavani (61′ Angel Di Maria).
Bordeaux: Benoit Costil – Theo Pellenard, Vukasin Jovanovic, Jeremy Toulalan, Youssouf Sabaly (34′ Igor Lewczuk), Younousse Sankhare, Otavio, Lukas Lerager, Malcom , Francois Kamano (70′ Jonathan Cafu), Nicolas De Preville (56′ Alexandre Mendy).