Ligue 1: Bordeaux Igora Lewczuka wygrywa w deszczowej Tuluzie

AFP

W starciu otwierającym zmagania 6. kolejki Ligue 1, Tuluza podejmowała na własnym stadionie drużynę Girondins de Bordeaux. Goście wygrali to spotkanie 1:0, a strzelcem gola był Malcolm. Igor Lewczuk przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych gości.

Goście przejęli inicjatywę od początku spotkania. Piłkarze Bordeaux mogli się cieszyć dominacją w posiadaniu piłki, problem w tym, że nie bardzo mieli pomysł co z nią zrobić. Bardzo aktywny z przodu był szczególnie Malcolm, ale cała trójka napastników była raz po raz powstrzymywana przez, dobrze dziś dysponowanych, obrońców Tuluzy. Gospodarze za to spokojnie kontrolowali poczynania rywali, i wyraźnie czuli się dobrze grając z kontry. W efekcie to oni wykreowali sobie najlepsze szanse w pierwszej części spotkania. W 31. minucie kapitalny strzał Delorta przy słupku spotkał się z jeszcze lepszą interwencją Costila, a w ostatniej akcji przed gwizdkiem, Ola Toivonen, mając przed sobą tylko bramkarza, nie trafił między słupki.

Padający deszcz chyba zniechęcił piłkarzy obu ekip do gry, bo po przerwie poziom spotkania zdecydowanie spadł, a w grze pojawiło się sporo niedokładności. Sytuacja ta utrzymywała się aż do 69. minuty, kiedy Bordeaux wyszło na prowadzenie. Malcolm wykończył szybki atak Bordeaux pięknym strzałem pod poprzeczkę z szesnastego metra. Podopieczni trenera Dupraza próbowali jeszcze urwać gościom punkty, ale wciąż mieli problemy z dokładnością. Do końca wynik spotkania już się nie zmienił.

Dzięki wygranej w dzisiejszym spotkaniu, Bordeaux zrówna się punktami z drugim w tabeli AS Monaco – obie ekipy mają na koncie po 12 oczek. Monaco, z Kamilem Glikiem w składzie, zagra jutro ze Strasburgiem. Tuluza na razie utrzyma się za siódmej pozycji, ale po zakończeniu kolejki najprawdopodobniej znajdzie się w dolnej połowie tabeli.