Ostatni niedzielny mecz 23 kolejki Ligue 1 pomiędzy AS Monaco a Olympique Lyon zakończył się bezbramkowym remisem. Spotkanie nie porwało widzów i na pewno nie był to najlepszy mecz w wykonaniu obu zespołów.

Pierwsza połowa to wyrównana walka w środku pola. Pierwsza, jak się później okazało jedyna groźna akcja w pierwszej odsłonie należała do piłkarzy z Monaco. W akcji tej niezłym kiksem popisał się Dimitar Berbatov, który w 16 minucie meczu mając prawie pustą bramkę nie zdołał umieścić piłki głową w siatce. Futbolówka odbiła się od słupka i wypadła za linię bramkową. W pierwszych 45 minutach była to jedyna zagrażająca bramce sytuacja.

Druga odsłona również nie rzuciła nas na kolana. Można powiedzieć, że była jeszcze słabsza od poprzedniej. Zawodnicy Monaco przeważali, ale to Lyon miał dogodną szansę do strzelenia gola. W 54 minucie piłkarze OL wyszli z kontrą. Piłka została posłana w pole karne jednak żaden z napastników nie sięgnął jej i akcje wznawiał od bramki Danijel Subasic. Pod  koniec spotkania próbowali zagrozić jeszcze zawodnicy AS Monaco, lecz piłka nie znalazła drogi do bramki. Tak więc po niezbyt porywającym spotkaniu lider francuskiej ekstraklasy zremisował z 5 w tabeli Monaco i nadal utrzymuje pierwszą lokatę.

AS Monaco – Olympique Lyon 0:0 (0:0)Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x