La Liga: Barcelona pokonuje Villarreal w hicie 21 kolejki!

źródło: barcanews.org

Spotkanie pomiędzy FC Barceloną a Villarrealem było zapowiadane przez media jako hit kolejki. Otwarcie trzeba przyznać, że mecz pokładane w nim nadzieje spełnił. Było w nim bowiem wszystko co uwielbiają kibice- bramki, zwroty akcji i krew na boisku. Barcelona po kapitalnej drugiej części spotkania pokonuje Żółte Łodzie Podwodne 3-2 i pozostaje na drugim miejscu w tabeli.

Pierwsza część spotkania nie przyniosła wielu emocji. Obie drużyny grały dość asekuracyjnie. Dobre wrażenie pozostawił Luis Suarez, który uczestniczył w wielu akcjach FC Barcelony, gola jednak nie zdobył. Villarreal od początku nastawiał się na szybkie kontry. Widoczni byli zwłaszcza Luciano Vietto i Giovanni Dos Santos.

W 30 minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Vietto. Instynktownie nogę wystawił Rosjanin Denis Czeryszew, a to kompletnie zmyliło Bravo. Camp Nou zamilkło. Villarreal prowadził 1-0.

Tuż przed przerwą szybką kontrę Barcelony celnie zamknął Neymar i do przerwy był remis 1-1.

Druga połowa przyniosła znacznie więcej emocji.

W 53 minucie fatalnie zachował się Gerard Pique, błąd skrzętnie wykorzystał Meksykanin Giovanni Dos Santos i pomknął na bramkę. Tam jeszcze wyłożył futbolówkę Luciano Vietto, a ten zdobywając 1o gola w sezonie dał ponowne prowadzenie Żółtym Łodziom Podwodnym.

Radość nie trwała jednak długo, bo do pracy wzięli się Katalończycy. Już dwie minuty później ponownie na tablicy wyników był remis 2-2. Najlepiej w polu karnym zachował się Rafinha, który wykorzystał błąd bramkarza. Po kolejnych 120 sekundach, Camp Nou eksplodowało z radości. Messi precyzyjnym strzałem z 20 metrów w okienko dał prowadzenie 3-2.

Villarreal mógł doprowadzić do remisu, ale gola strzelonego przez Musacchio nie uznał sędzia.
Do końca spotkania obie drużyny starały się jeszcze zdobyć bramki, jednak wynik się nie zmienił.

FC Barcelona – Villarreal CF 3:2 (1:1)
0:1 Cheryshev 30′
1:1 Neymar 46+1′
1:2 Vietto 51′
2:2 Rafinha 53′