Liga Mistrzów: Zwycięska inauguracja RB Lipsk w Szwajcarii

rbleipzig.com

Wróciły najpiękniejsze rozgrywki na świecie. W pierwszej kolejce Ligi Mistrzów, RB Lipsk ograło na wyjeździe Young Boys Berno (3:1).

Zawodnicy Marco Rose’a w Bernie celowali w pełna pulę. Wybrali się do Szwajcarii po trzech ligowych zwycięstwach z rzędu i imponującej postawie Xaviego Simonsa i Loisa Opendy, którzy idealnie wkomponowali się do drużyny.

Zespół Young Boys, niepokonany obecnie we wszystkich rozgrywkach, może poszczycić się także pięcioma kolejnymi czystymi kontami. Chociaż wskazuje to na pewną solidarność w defensywie, chłopcy z Berna są przyzwyczajeni do dominacji przy piłce. We wtorek ich defensywa została poddana próbie z lepszym przeciwnikiem. Raphael Wicky zostawił Łukasza Łakomego na ławce.

W trzeciej minucie David Raum dośrodkował z rzutu rożnego, a Francuz Mohamed Simakan sprytnie zaskoczył rywali, pakując piłkę do siatki. W 33. minucie gospodarze wyrównali po trafieniu Meschacka Elii, który wykończył składną akcję Szwajcarów. W 73. minucie Xaver Schlager zdecydował się na silne uderzenie zza pola karnego i pokonał bezradnie interweniującego Anthony’ego Racioppiego. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Benjamin Sesko i tym samym niemieccy zawodnicy udanie zainaugurowali rozgrywki.