Liga Mistrzów: Wygrana zespołu z Paryża i kolejna porażka Juventusu.

PSG wygrywa z walczącym o honor zespołem Juventusu 2:1. Pomimo zaciętej batalii lepszą drużyną okazał się zespół prowadzony przez Galtiera.

Już przed meczem wiadome było, iż Juventus nie wyjdzie z grupy Ligii Mistrzów. Faworytami grupy okazały się zespoły PSG i Benfici. Obie drużyny zgromadziły po 14 punktów. Zespół Juventusu i Maccabi Haifa zdobyli zaledwie po trzy punkty.

Pierwsza bramka padła już w 13′. minucie; po świetnym podaniu Messiego bramkę strzela Kylian Mbappe. Tym samym podkreślając doskonałą formę obu kluczowych zawodników PSG oraz coraz bardziej zacieśniającą się współpracę obu piłkarzy. Warto wspomnieć o braku Neymara w składzie, który odpadł w efekcie zdobytych w poprzednich meczach kartek.

Odpowiedź Juventusu nastąpiła jeszcze w pierwszej połowie. Do bramki trafił kapitan drużyny, Leonardo Bonucci w 39′. minucie.

Chwilę po wejściu na boisku bramkę zdobywa Nuno Mendes. Jest to efekt doskonałego, przyspieszającego podania od Mbappe. Następnie dobrym przyjęciem wyminął sobie rywala i czysto uderzył piłkę, pokonując Wojciecha Szczęsnego. Trafił w dalszy róg bramki.

PSG – Juventus (2:1)

Bramki: Mbappe 13′, Mendes 69, – Bonucci 39′.

PSG: Donnarumma – Bernat (68′. Mendes), Marquinhos, Ramos, Hakimi – Vitinha, Veratti (88′. Danilo Pereira), Ruiz (21′. Renato Sanches) – Soler (68′. Ekitike), Mbappe, Messi.

Juventus: Szczęsny – Sandro, Bonucci, Gatti – Kostic, Rabiot, Locatelli (85′. Soule), Fagioli (88′. Barbieri), Cuadrado (88′. Barrenechea) – Miretti (74′. Chiesa) – Milik.