Liga Mistrzów UEFA: Chelsea nie daje żadnych szans Milanowi i notuje pierwszą wygraną w tej edycji

W meczu 3. kolejki UEFA Champions League Chelsea pokonała Milan 3:0. Gole dla podopiecznych Grahama Pottera zdobyli Wesley Fofana, Pierre Emerick Aubameyang i Reece James.

Chelsea w pierwszych dwóch meczach Ligi Mistrzów zdobyła tylko jedno oczko i wpadła w małe tarapaty. The Blues nadal mają jednak szansę na awans do 1/8 finału, ale do tego potrzebują zwycięstw w elitarnych rozgrywkach europejskich. Dziś miało nastąpić pierwsze, ale rywalem był Milan, który po fatalnym poprzednim sezonie w Champions League teraz chce przynajmniej wyjść z grupy i dziś nie miał zamiaru przegrać.

Pierwsza groźna sytuacja w tym spotkaniu miała miejsce w 5. minucie. Składną akcję ofensywną gospodarzy strzałem po ziemi wykończył Mason Mount, ale czujny w bramce Ciprian Tatarusanu skutecznie interweniował. Na kolejną sytuację musieliśmy poczekać ponad kwadrans. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował zupełnie niepilnowany Thiago Silva, lecz uderzył on w środek bramki, dlatego golkiper Milanu nie miał problemu ze skuteczną obroną. Chwilę później już nic nie uratowało podopiecznych Stefano Piolego przed stratą gola. Ponownie głową uderzał Silva, znów interweniował Tatarusanu, ale w dużym zamieszaniu świetnie odnalazł się Wesley Fofana i z najbliższej odległości dał prowadzenie Chelsea. Niestety dla gospodarzy strzelec bramki musiał opuścić boisko w 37. minucie z powodu kontuzji, a w jego miejsce wszedł Trevoh Chalobah. Goście w pierwszej połowie praktycznie nie istnieli, lecz w doliczonym czasie gry mogli zdobyć gola wyrównującego. Rafael Leao kapitalnym podaniem obsłużył Charlesa De Ketelaere, uderzenie Belga świetną interwencją zatrzymał Kepa Arrizabalaga, a dobitka Rade Krunicia została zablokowana przez jednego z defensorów. Do przerwy więc mieliśmy minimalną przewagę podopiecznych Grahama Pottera.

Mistrzowie Włoch na drugą połowę wyszli z zamiarem odrabiania strat, ale The Blues zdobyli dwa szybkie gole za sprawą Pierre Emericka Aubameyanga i Reece Jamesa, które po ponad pół godziny gry dali Chelsea wynik 3:0 i praktycznie zamknięcie rywalizacji w dzisiejszej potyczce.

Końcowe minuty spotkania nie były już grane na wysokim tempie, ale to raczej nikogo nie dziwi, ponieważ zwycięzca tego spotkania był znany, więc zarówno Chelsea i Milan postanowiły w końcówce specjalnie się nie przemęczać i zachować siły na pozostałe mecze, których przed mundialem nadal będzie dużo.

Oceniając mecz całościowo, to ekipa Chelsea wybitnie nie zagrała, ale na bardzo słaby dziś Milan to wystarczyło. Nie świadczy to najlepiej o drużynie Stefano Piolego, ale prawdy nikt nie zakłamie. Przed mistrzami Włoch bardzo dużo pracy, ponieważ z taką grą będzie ponownie ciężko o awans do 1/8 finału Champions League. The Blues natomiast mogą być zadowoleni z dzisiejszego spotkania, ale na pewno hurra optymizmu nie będzie, ponieważ dzisiejszy mecz wybitny nie był.