Liga Mistrzów: Real Sociedad zwycięża w Lizbonie

Liga Mistrzów

UEFA

Real Sociedad pokonał we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów Benficę 1:0. Bohaterem ekipy z Kraju Basków został Brais Mendez.

Obie drużyny wiedziały, jak ważny jest rezultat tego meczu, biorąc pod uwagę wynik pierwszego spotkania w tej grupie. Inter triumfował w tamtym pojedynku nad RB Salzburg 1:0.

Ta wiadomość jednak najwidoczniej nie zmotywowała żadnej z ekip do wzmożonego wysiłku. Pierwsze połowa meczu nie zachwyciła. Benfica zupełnie nie korzystała z “przewagi” własnego stadionu, a Real Sociedad zawodził pod bramką Portugalczyków.

Na początku drugiej połowie goście postarali się o konkret. Na ich drodze stanął jednak Anatolij Trubin, który obronił strzał Martina Zubimendiego. Ukrainiec był już jednak bezradny w 63. minucie, gdy minęła go piłka, którą Ander Barrenetxea podał do Braisa Mendeza. Ten dopełnił formalności zdobywając swoją trzecią bramkę w tej edycji Ligi Mistrzów.
Benfica nie odrobiła już strat, co oznacza, że w tabeli grupowej wciąż notuje zerowy dorobek punktowy. Real Sociedad natomiast podobnie jak Inter ma na koncie siedem punktów i zmierza po awans do fazy pucharowej.

Benfica Lizbona: Trubin – Bah (81. Chiquinho), Ant. Silva, Otamendi (C), Jurásek (59. Bernat) – Neves, Aursnes – Neres (69. Gouveia), R. Silva, Mário (46. Kökçü) – Musa (46. Cabral).
Rezerwowi: S. Soares – Morato, João Victor, T. Araújo, Florentino, Guedes, Tengstedt.

Trenér: R. Schmidt.

Real Sociedad: Remiro – H. Traoré (70. Elustondo), Zubeldia, Le Normand, Muñoz – Méndez, Zubimendi, Merino – Kubo (76. C. Fernández), Oyarzabal (C) (90+2. Cho), Barrenetxea (76. Zacharjan).
Rezerwowi: Ayesa, Marrero – Pacheco, Olasagasti, Turrientes, U. González, Magunazelaia, Sadiq.

Trenér: I. Alguacil.

Sędziowie: C. Turpin – N. Danos, E. Finjean (všichni FRA)

Kartki:   77. Bernat (BNF) – 71. Elustondo (RSC), 75. Merino (RSC)