Liga Mistrzów: Real Madryt bezwzględny z Celtikiem Glasgow, kontuzja Karima Benzemy

Kroos

realmadrid.com

Piłkarze Realu Madryt rozpędzili się w drugiej połowie i skutecznie skarcili Celtic Glasgow (3:0). Jeszcze w pierwszej części z murawy z urazem zszedł Karim Benzema.

Królewscy zdominowali całkowicie Ligę Mistrzów. W finale w Paryżu pokazali klasę z Liverpoolem. Po sezonie pożegnali Casemiro oraz Marcelo, którzy byli architektami sukcesów. Teraz w środku pola obok Toniego Kroosa oraz Luki Modricia oglądamy Aureliena Tchouameniego.

– To nie będzie łatwa grupa – ostrzegał Carlo Ancelotti. – Pamiętamy mecz z Sheriffem Tyraspol z zeszłego roku i wiemy, że w tej pierwszej fazie jest wiele niespodzianek – wspomina Włoch.

W 21. minucie Callum McGregor mógł dać prowadzenie Szkot, lecz przyjezdnym pomógł słupek. Królewscy prowadzili grę i atakiem pozycyjnym starali się przedostać pod bramkę rywali. Celtic zaś skupiony był na kontrach i potrafił tym sposobem zaskakiwać mistrzów Hiszpanii. W 30. minucie utykającego na prawą nogę Karima Benzemy zastąpił Eden Hazard. W końcu w 56. minucie Fede Valverde zagrał długą piłkę z prawej strony do Viniciusa Juniora, a ten idealnie bez przyjęcia pokonał Joe Harta. Cztery minuty później ogromny luz pokazał Luka Modrić i Madrytczycy byli już spokojni o korzystny rezultat. W 77. minucie tercet – Kroos, Carvajal i Eden Hazard rozmontował blok defensywny Szkotów.